ELBIT Systems Ltd. – stejné technologie pro cyklisty jako pro piloty vojenských letadel

13. 12. 2016

  • Země: IL - Izrael
  • Datum zveřejnění: 13.12.2016

Izraelská společnost ELBIT Systems, známá díky své špičkové elektronice používané především v obranném průmyslu, ohlásila ukončení vývoje zcela nového typu výrobku. Jedná se o chytré brýle (smartglasses), které přímo do zorného pole cyklisty promítají vybrané informace.

ELBIT má technologii aktivního displeje vyvinutou a uplatněnou ve vojenských leteckých přilbách, které používají piloti bojových letadel a vrtulníků. Nyní byl tento systém upraven, odlehčen a modifikován k pohodlnému použití v rámci běžných cyklistických brýlí. Brýle díky on-line propojení s externími čidly umožňují v reálném čase přenášet informace – nejenom rychlost, vzdálenost, tepovou frekvenci, frekvenci šlapání, ale například in on-line navigaci s výběrem trasy. Informace jsou promítány formou, která neruší výhled a dovoluje se koncentrovat pouze na jízdu a pohled vpřed. Ovládání je možné z boku brýlí, ovladače umístěného na řídítkách anebo hlasově. Miniaturní kamera umožňuje nahrávat HD video, které může být sdíleno prostřednictvím sociálních sítí a také později analyzováno.

Brýle jsou již v beta verzi testovány jak závodními, tak i amatérskými cyklisty a po ukončení zkoušek se předpokládá jejich uvedení na trh. Je to další příklad, jak jsou poznatky z izraelského zbrojního průmyslu uplatňovány i v komerční sféře. Podrobnější informace k výrobku na www.everysight.com.  

Tisknout Vaše hodnocení: