Elektromobilita v SAE je na vzestupu

8. 2. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 08.02.2017

V SAE se konala čtyřdenní akce zaměřená na podporu elektromobility jako součást iniciativy k podpoře globálního rozvoje elektrických vozidel. Vidět byly modely Tesla Model X, Tesla Model S a osm dalších elektromobilů, které uskutečnily cestu a ujely vzdálenost 700 km vedoucí přes Ras Al Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi přes první dobíjecí stanice v SAE. Dubajská autorita pro správu elektrické sítě a vodovodního řadu (DEWA) instaluje 100 elektrických nabíječek po celých Emirátech, a to i na dubajské letiště, u dubajského magistrátu, u nákupních center, čerpacích stanic, hotelů a různých parkovacích ploch ve snaze podpořit využívání elektromobilů. Pojišťovna AXA Gulf, která byla sponzorem akce také oznámila, že zavede speciální zvýhodněné pojistné pro elektromobily.

Cílem akce bylo seznámit veřejnost s elektromobily jako alternativou v regionu a napomoci tak postupnému přechodu směrem k udržitelné budoucnosti v dopravě s důrazem na snížení emisí uhlíku. 

Elektromobilita tak zapadá do strategie SAE podporovat udržitelný rozvoj s názvem „Vize SAE 2021“.

Dubaj je tak prvním městem v regionu, které tímto vyjadřuje snahu dosáhnout zelené mobility. Ta si stanovila za cíl do roku 2021 snížit emise oxidu uhličitého o 16 %. Iniciativa se také zaměřuje na dosažení podílu 10 % pro hybridní a elektrická vozidla u všech nových automobilů zakoupených v období let 2016 až 2020. Dále mají v plánu do r. 2020 zvýšit podíl na 2 % všech automobilů v Dubaji, které budou buď čistě na elektrický nebo hybridní pohon, do roku 2030 pak na 10 %.

Již nyní je v Dubaji provozováno na 300 hybridních vozů taxi, což představuje 6 % z celkové flotily. Snahou je do roku 2021 tento podíl zvýšit na rovných 50 %.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: