Elektronická evidence tržeb: Většina obchodníků se jí obává, říká průzkum

22. 4. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Elektronická evidence tržeb bude pro obchodníky zavedena zřejmě v první polovině roku 2017. Většina majitelů obchodů, konkrétně 76 % z nich, se jí ale obává. Nejistotu v nich vyvolává nutnost pořízení technického zařízení a internetového připojení potřebného pro EET. EET prý bude znamenat čas a práci navíc.

Největší strach ze zavedení elektronické evidence mají malé obchody (92 %) na méně frekventovaných místech.

Dle názoru tří čtvrtin dotázaných bude mít tato povinnost negativní dopad na jejich podnikání. „Část z nich (6 %) to dokonce vnímá jako konec byznysu. Jedná se o malé obchody, které jsou na méně frekventovaných místech, pro které pořízení technického zařízení představuje příliš velké náklady. S velkou nedůvěrou se na EET koukají také obchodníci, kteří nemají velké zkušenosti s technologiemi a počítači obecně,“ říká CEO společnosti Shoptet Miroslav Uďan.

Právě nutnost pořízení nového zařízení a využívání neznámé technologie jsou pro dvě pětiny respondentů největším problémem. Dalších 26 % pak vnímá kroky spojené s touto povinností jako ztrátu času a 19 % jako práci navíc. V praxi to navíc bude znamenat další finanční náklady. Téměř desetina obchodníků má strach z možnosti zneužití osobních dat.

„Průzkum nám potvrdil, že vetší obchody se neobávají technické stránky věci. Většinou již nějaký systém mají, jen jej budou muset nahradit jiným. Pro ty menší je to naopak hlavní argument, proč se k EET stavějí vesměs negativně,“ komentuje Miroslav Uďan. Podle jeho slov by ale technologie měly práci zrychlit a zjednodušit. „Pokladní systémy umí už spoustu věcí a mnohé jsou připraveny na EET.“ Průzkumu se zúčastnilo 300 českých obchodníků.

Podrobné informace o elektronické evidenci tržeb najdete ve speciálu www.businessinfo.cz/eet

Redakčně upravená tisková zpráva Shoptet

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek