Elexim se dohodl s egyptským petrochemickým obrem

2. 3. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Vlastní pobočku chce letos v Egyptě otevřít kroměřížská společnost Elexim, která se specializuje na dodávky elektromateriálu. Firma se loni zúčastnila za podpory agentury CzechTrade v Káhiře veletrhu Cairo 2015. A našla významného partnera.

„Na veletrhu jsme navázali kontakt se společností Petrojet. To je energetický obr - takový desetkrát větší ČEZ – který má projekty nejen v Egyptě, ale po celé Africe až po Mosambik,“ informoval Milan Smékal z firmy Elexim.

Gigant Petrojet, který má 26 tisíc zaměstnanců, se soustředí především na petrochemické stavby a působí i v arabských zemích Blízkého a Středního východu. Elexim by díky spolupráci s Petrojetem mohl do petrochemických projektů nabízet například elektrokomponenty nebo aplikace pro měření regulace.

Česká firma chce proto mít zastoupení přímo v Egyptě. „Rok jsme proškolovali tři Egypťany u nás v České republice. Teď od 1. dubna otevíráme pobočku v Káhiře při české ambasádě. Dva proškolení pracovníci budou přímo tam, třetí jim bude vytvářet zázemí v Česku,“ vysvětlil Milan Smékal. Ve hře je prý i jeden velký projekt: „Často dodáváme pro jaderné elektrárny a Petrojet by se také mohl podílet na stavbě jaderné elektrárny v Egyptě. To je ale ještě hudba daleké budoucnosti.“ Podle Milana Smékala může Elexim při velkých projektech na egyptském trhu spolupracovat i s dalšími českými dodavateli.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Ministerstva zahraničních věcí ČR. Autor článku: Tomáš Stingl

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek