Energetický seminář Chilsko-české obchodní komory

1. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Energetický seminář Chilsko-české obchodní komory Dne 30. 1. 2017 uspořádala Chilsko-česká obchodní komora ve spolupráci s českými energetickými firmami působící v Chile (SOLEK Group a PV Power) a s pomocí ZÚ Santiago seminář pro chilské podniky z oboru energetiky. Akce se uskutečnila v reprezentačním sále velvyslanectví a zúčastnilo se jí devět chilských podniků působících v oblasti energetiky, například INODU Chile a Quintanilla y Busel Niedman.

Během semináře bylo představeno několik odborných prezentací, které se týkaly zejména vývoje směrnic a zákonů regulujících působení malých a středních výrobců energie v Chile. V následné neformální debatě se ukázalo, že podobné semináře jsou velmi přínosné, protože v této složité tématice je přímá výměna zkušeností a kontaktů nenahraditelná. Tento energetický seminář uspořádaly české firmy SOLEK a PV POWER jakožto follow up jejich úspěšného projektu právě dokončené solární elektrárny.

Česká investiční skupina Solek Group dokončila v Chile (mj. i za podpory Zastupitelského úřadu ČR) solární elektrárnu Parque Solar Cuz Cuz. Elektřinou začala zásobovat téměř 2800 domácností, což odpovídá městům velikosti Čáslavi nebo třeba Domažlic. Elektrárna se nachází zhruba 300 kilometrů severně od hlavního města Santiaga a je jedinou solární elektrárnou nejen v Chile, ale v celé Jižní Americe, kterou postavila a provozuje ryze česká firma.  Elektrárna o instalovaném výkonu 3,07 megawattů se rozkládá na ploše více než jedenácti fotbalových hřišť. Její solární panely jsou umístěny na speciálních natáčecích stojanech, které umožňují maximálně využívat sluneční svit v průběhu celého dne. Náklady na výstavbu byly kolem 100 miliónů korun.

Seminář

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Santiagu de Chile (Chile). Autor: Ondřej Kašina, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek