Eritrea: Mapa oborových příležitostí - perspektivní položky českého exportu

2. 6. 2017

© Zastupitelský úřad ČR v Káhiře (Egypt)
Obsah neuveden

5.1. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty

Příležitosti pro český export jsou do značné míry závislé na schopnosti eritrejské vlády financovat životně důležité infrastrukturní rozvojové projekty. Plánuje se výstavba železnic, solárních elektráren, rozvoj důlního průmyslu Další reálné možnosti představují například zavlažovací systémy, ponorné pumpy, malá civilní letadla, nákladní i osobní automobily, léčiva, diesel agregáty, rozvodny a transmisní stanice (participace na elektrifikaci), pesticidy, stavební stroje, drtiče kamení (pro obnovu infrastruktury), textilní stroje apod.

Dá se říci, že nejperspektivnějšími odvětvími pro investice v budoucnu jsou výstavba infrastruktury, turistika, těžební průmysl, energetika, zemědělství a rybářství. O konkrétních a aktuálních rozvojových a privatizačních programech není ZÚ nic známo. Vzhledem k platnému sankčnímu režimu je nutné před případným vývozem zboží do země důkladně prostudovat sankční seznam OSN vztahující se na Eritreu.

 

Aktuální sektorové příležitosti pro Eritreu

Další oborové příležitosti pro všechny země naleznete v Mapě oborových příležitostí na portálu BusinessInfo.cz (www.businessinfo.cz/mop).

zpět na začátek

5.2. Kalendář akcí

Informace o mezinárodních veletrzích či výstavách nejsou k dispozici.

zpět na začátek

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Tisknout Vaše hodnocení: