Ernst & Young: Polsko nejatraktivnější pro investice ve střední a východní Evropě

3. 7. 2013

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 02.07.2013
  • Zdroj: Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Polsko je podle zahraničních investorů nejatraktivnějším regionem pro investice v celé střední a východní Evropě. V nejnovějším průzkumu poradenské firmy Ernst & Young za nejatraktivnější zemi pro investice považovalo Polsko 37 % dotazovaných. Na druhé pozici se umístila Česká republika, pro níž hlasovalo 15 % účastníků průzkumu.

Podle údajů Ernst & Young díky přímým zahraničním investicím vzniklo v Polsku v roce 2012 o 67 % pracovních míst více než před rokem a počet nových projektů vzrostl o 22 %. V obou těchto kategoriích Polsko zaujalo první místo v Evropě.

Přínosem přímých zahraničních investic v roce 2012 bylo pro Polsko 13,1 tis. nových pracovních míst (3. místo v Evropě), 148 investičních projektů (7. místo v Evropě) a v průměru 88,6 pracovních úvazků na každý projekt.

Podle expertů z Ernst & Young kombinace průmyslových projektů a silná pozice Krakova, Vratislavi a Lodže, jakožto míst pro centra služeb pro podnikání, mají vliv na to, že globální krize se v Polsku projevuje jinak než v mnoha zemích Evropy.

Průzkum „Investiční atraktivita Evropy 2013“ (11. edice) vznikl na základě odpovědí poskytnutých 800 manažery mezinárodních společností.

Zdroj: Portál oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské Republiky v Praze, www.podatki.biz

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: