European American Investment Council bude lákat investory z ČR do USA v Praze koncem října 2017

29. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

European American Investment Council (EAIC) uskuteční obchodní misi do Německa, Polska a České republiky, které se účastní především zástupci amerických státních agentur a místních hospodářských komor s cílem získat další zahraniční investice evropských firem do regionů USA.

Jedním z účastníků mise je komora Greater Peoria Economic Development Council v jurisdikci generálního konzulátu v Chicagu. Uvedená mise proběhne v termínu od 23. do 27. října 2017 (v Praze 27. října) a jejím cílem je prezentace investičních možností pro evropské firmy v jednotlivých státech a oblastech USA. Bude se jednat o speciální workshopy a návštěvy jednotlivých firem.

Dle EAIC jsou nejdůležitějšími zahraničními investory v USA právě společnosti z Evropy ve srovnání se zbytkem světa. Do roku 2015 dosáhl celkový objem zahraničních investic evropských firem v USA 2,16 bilionu USD, přičemž hned šest zemí z Evropy patří mezi 10 vůbec největších zahraničních investorů. Jedná se o Nizozemí, Švýcarsko, Německo, Francii a Spojené Království.

Mezi vůbec neznámější firmy z Evropy, které již investovaly v USA, patří Airbus, BMW, Volvo, Rolls-Royce, Siemens, Bayer, Valeo, Fiat, Faurecia, Gestamp, Vestas, Schaeffler a celá řada dalších menších firem. Objem zahraničních investic z Evropy do USA se za posledních 10 let téměř zdvojnásobil.

EAIC při plánování svých cest do České republiky (konec října 2017 a předběžně také v prosinci 2018) primárně spolupracuje s Americkou obchodní komorou v České republice, nikoliv s českými institucemi a agenturami. Jednou z firem, která se má jednání koncem října v Praze zúčastnit, je společnost Strojmetal Aluminium Forging s.r.o.

Firmám z České republiky, které by měly zájem se sejít se zástupci amerických obchodních komor sejít v Praze v říjnu 2017, případně v prosinci 2018, doporučujeme obrátit se přímo na pracovníky EAIC se sídlem v Berlíně, jejichž kontakty jsou na níže uvedených webových stránkách. Mise připravuje EAIC, GK Chicago nedisponuje detailním programem uvedené obchodní mise.

Kontakt na pracovníky EAIC naleznete na této adrese.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Chicagu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Trnka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek