Evropské IT firmy založily alianci

29. 10. 2015 | Zdroj: Euroskop.cz

motiv článku - Evropské IT firmy založily alianci Celkem 25 předních evropských technologických firem založilo sdružení, které má prosazovat zájmy IT sektoru před evropskými institucemi. Zakládajícími členy European Tech Alliance (EUTA) jsou i české firmy Avast, AVG a Seznam.cz.

Vedle českých firem jsou členy aliance například přehrávač hudby Spotify, obchodní skupina Allegro nebo výrobce her Rovio.

Členové aliance se mimo jiné hodlají dělit s politiky o své zkušenosti z podnikání. Zároveň chtějí být nápomocni při vytváření strategie jednotného evropského digitálního trhu. Ta by měla vzniknout během příštího roku a mohla by zásadně ovlivnit podmínky internetového podnikání.

"Věřím, že zkušenosti nejen nás, ale i dalších firem v EUTA mohou pomoci tomu, aby si evropští úředníci a politici více uvědomili rizika stávajících nálad regulovat digitální služby v EU. Naším cílem je vysvětlit, že základem úspěchu digitálu na starém kontinentu jsou především maximálně rovné podnikatelské podmínky se zbytkem světa. Současné snahy EU mohou paradoxně poškodit nás, evropské firmy, na úkor těch neevropských," uvedl ředitel pro regulaci Seznamu Michal Feix.

Některá regulační opatření by se totiž měla vztahovat jen na evropské firmy a již ne například na americké, což by znamenalo pro podnikatele z EU nevýhodu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek