Evropský veletrh regionálních produktů

17. 1. 2013

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 14.01.2013
  • Zdroj: Velvyslanectví Polské republiky v Praze

ilustrační obrázekVe dnech 10. - 15. srpna 2013 se v polském Zakopaném bude konat Evropský veletrh regionálních produktů. Veletrh představuje různorodost regionálních výrobků, které díky způsobu přípravy, pěstování a chovu v přírodních podmínkách jsou považovány za zdravé potraviny.

Během veletrhu se účastníci a návštěvníci seznámí s chuťovými a výživovými vlastnostmi vystavovaných produktů. Důležitou součástí veletrhu jsou konference a semináře věnované tématice regionálních produktů z hlediska jejich výroby a distribuce.

Veletrh je také prezentací lidových tvůrců, jejich řemesla a tvorby, která je předávaná z generace na generaci a těší se velkému zájmu. Ukázka této tvorby je doprovázená workshopy a předváděním ručních prací z různých regionů Polska a Evropy.

Součásti veletrhu je doprovodný program: živá kuchařská show, degustace, soutěže a místní hudba.

Díky prezentaci jednotlivých regionálních produktů účastníci objeví rozdíly mezi zeměmi a přispějí k podpoře a propagaci zdravého životního stylu.
Mezi zahraniční účastníky předchozích ročníků veletrhu patří výrobci z Bulharska, České republiky, Dánska, Francie, Gruzie, Litvy, Maďarska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Řecka, Slovenska, Španělska a Turecka.

Podrobné informace k veletrhu jsou k nalezení na stránkách: http://www.tatry.pl/index.php?strona,doc,pol,glowna,1397,0,4326,1,1397,ant.html

Organizátor:
Tatranská agentura pro rozvoj, propagaci a kulturu
(Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury)

ul. Tetmajera 24
34-500 Zakopane
Tel: +48 18 20 613 20
Fax: +48 18 20 613 20
e-mail: promocja@tatry.pl
            sekretariat.tatry@tatry.pl
www: www.tatry.pl

Zdroj: Portál oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské Republiky v Praze.

Zpracoval kolektiv pracovníků obchodní mise MPO ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: