Expo 2015 - zahájení výstavby milánského výstavního areálu

31. 10. 2011

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 26.10.2011
  • Zdroj: il sole 24 ore, Expo 2015

Světová výstava v roce 2015, kterou tentokrát bude hostit Milano, je pro Itálii nejdůležitější událost v posledních desetiletích, potvrdil prezident republiky Giorgio Napolitano, který těmito slovy otevřel včerejší setkání národních delegací účastníků Expa 2015. V současnosti se k Expu 2015 oficiálně připojilo již 57 zemí a 87 zemí se zúčastnilo včerejšího zahajovacího meetingu v Miláně a Cernobbiu (Como).

logo EXPOBlížící se zahájení prací na výstavbě výstavního areálu však doprovází nespokojenost společnosti Expo 2015, a.s., která je organizátorem akce a k dnešnímu dni může, dle nařízení vlády, rozdělit pouze 4 % z celkového rozpočtu na stavební práce, což představuje o něco více než 80 milionů euro. Vzhledem k tomu, že výstavba areálu je velmi nákladná, má společnost finanční autonomii zhruba do třetího čtvrtletí roku 2012. Zahájení výstavby je naplánováno na pátek 28. října 2011.

Společnost Expo 2015 a.s., jako veřejný orgán, pořizuje zboží, služby a stavební práce prostřednictvím veřejných výběrových řízení, řídících se italským zákonem o zakázkách pro veřejnou správu.

Tendry a výběrová řízení jsou dostupná pro případné zájemce dvěma různými způsoby: aktivním způsobem a pasivním způsobem. Aktivní způsob dává firmám možnost: registrace v seznamu dodavatelů, vyhledání kontaktů (zelená linka pro dodavatele), uživatelská příručka pro dodavatele, aj. Pasivní způsob umožňuje naopak prostudovat sekce: veřejné oznámení o vyhledávání partnerů (v této sekci jsou zveřejněna všechna výběrová řízení – Request for Proposal), veřejné oznámení o vyhledávání sponzorů, sekce předběžných informací (všechny předběžné informace o vypisovaných výběrových řízeních).

Expo předpokládá investice, související s jeho realizací, v hodnotě 2 miliard euro (přímo související s akcí) a 20 miliard euro, které pohltí milánská a lombardská infrastruktura. Expo je pro Italy příležitostí, jak vytvořit z Itálie a potažmo z celé Evropy unikátní market place s téměř pěti sty miliony spotřebiteli.

Více informací o Expo 2015 v anglickém jazyce.

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Miláno.

Tisknout Vaše hodnocení: