Expo Milano 2015: počet oficiálních účastníků i intenzita příprav roste

12. 10. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 10.10.2012
  • Zdroj: l´Eco di Bergamo

V tomto měsíci další dvě země (Angola, Irák) potvrdily svou účast na světové výstavě, která se bude konat v roce 2015 v italském Miláně. Počet oficiálních účastníků tak vzrostl na současných 104. Dvě výše zmiňované země potvrdily jejich účast právě v čas před druhým ročníkem International Participants Meeting, který se koná dne 10. října v Miláně.

S přibývajícím počtem přihlášených států přibývá i počet prací zahrnujících výstavbu výstavního areálu, zlepšení infrastruktury aj.

Aktuálně byly zahájeny práce na projektu Truccazzano, jedná se o vnější silniční okruh východně od Milána, který spolu s Brebemi a Pedemontana (již v realizaci) kompletuje triptych staveb velkého dálničního projektu v Lombardii. Finální dokončení prací na milánské infrastruktuře je naplánována těsně před zahájením Expa a to na duben 2015.

Dle milánského starosty investice do infrastruktury představují významnou páku pro hospodářské oživení. Nejen, že v této fázi jsou zapojeny do prací podniky a tisíce pracovníků, kteří mají zaručený stabilní příjem pro své rodiny, a to v době hospodářských potíží, je velmi důležitým faktorem k rozvoji území. Ale nová infrastruktura povede také v budoucnu k toku ročních příjmů pro ekonomiku severozápadní oblasti Itálie v hodnotě 21 miliard euro, jak tvrdí studie nejvýznamnější italské ekonomické university Bocconi. 

Zpracovala kancelář zahraniční sítě MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: