Export potravinářského průmyslu roste

20. 10. 2015

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 20.10.2015

Ilustrační obrázekZa pouhých prvních šest měsíců tohoto roku zaznamenal vývoz potravin nárůst o 7,3 % oproti stejnému období v roce 2014. Vyplynulo to v průběhu 10. Fóra Mladých podnikatelů Federalimentare (italská federace potravinářského průmyslu), které se konalo v italském pavilonu na Světové výstavě Expo v Miláně.

Předseda Mladých podnikatelů Federalimentare Francesco Divella poznamenal: "Kombinace inovací a internacionalizace, společně se strukturálními a moderními reformami, to je základ pro oživení výroby, domácí spotřeby a konsolidaci na globálních trzích."

"Dokonce ani během krize jsme se nikdy nepřestali zaměřovat na kvalitu. Potravinářský průmysl každoročně investuje 10 miliard eur, což představuje 8 % z obratu, do výzkumu a vývoje. A 1,6 % do inovací produktů a procesů. To, že svět rozpoznává italské potraviny, je díky našim tradičním znalostem a metodám. Jsme mladí podnikatelé, kteří vědí, že právě toto je klíčem ke konkurenceschopnosti na světovém trhu. " Pozitivní výsledky jsou tedy plodem neustálého výzkumu a nových nástrojů, jako je například e-commerce a start-up.

Italské firmy v potravinářském průmyslu tedy zaznamenaly růst exportu, který v prvních šesti měsících roku dosáhl 13.869,8 milionů euro. V této souvislosti, můžeme poukázat na růst na trhu EU (+ 4,1 %) a zároveň konsolidaci trendu v USA, který činil impozantních + 23, 5 %. Dalšími dvěma důležitými trhy jsou Kanada (+ 8,1 %) a Japonsko (+ 4,8 %).

Chce-li si Itálie udržet tento pozitivní vývoj, je podle prezidenta Divella nutné, "aby překonala staré zvyky, které krize zničila a zavést nové obchodní modely, a to i v tak tradičním odvětví, jako je potravinářství."

Zdroj: Italpress.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: