Exportéři se setkali s finskou delegací

6. 5. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Exportéři se setkali s finskou delegací Více než 80 českých a finských podnikatelů se setkalo na konci dubna roku 2015 v Černínském paláci v rámci česko-finského podnikatelského fóra, které se uskutečnilo u příležitosti oficiální návštěvy finského náměstka ministra zahraničních věcí Mattiho Anttonena v České republice.

Fórum se konalo pod záštitou ministerstva zahraničních věcí a Svazu průmyslu a dopravy ČR s cílem umožnit českým exportérům navázat nové kontakty a posílit vzájemnou spolupráci s finskými partnery v oblasti strojírenství, informačních a ekologických technologií a energetiky.

Eportéři se setkali s finskou delegacíV úvodní části diskutoval náměstek českého ministra zahraničí Martin Tlapa a Matti Anttonen s podnikateli o aktuálních trendech v oblasti ekonomické diplomacie. Náměstek Tlapa ve svém proslovu hovořil o hledání oborových příležitostí ve světě a zdůraznil ekonomickou roli ministerstva zahraničních věcí.

V úvodní části dále vystoupil Hannu Jokinen, výkonný ředitel společnosti Molok, která je finským lídrem v oblasti technologie sběru odpadů. Promluvil také nový ředitel Sekce mezinárodních vztahů Svazu průmyslu a dopravy Lukáš Martin. V duchu navazování vzájemných kontaktů se nesla i následná recepce pro české a finské podnikatele na pozvání finské velvyslankyně v Praze Heleny Tuuriové.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek