Exportní seminář odstartoval incomingovou misi palestinských podnikatelů z oblasti energetiky

10. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Exportní seminář odstartoval incomingovou misi palestinských podnikatelů z oblasti energetiky Podnikatelský seminář „Exportní příležitosti v sektoru energetiky na Palestinských územích“ odstartoval v pondělí 10. října 2016 čtyřdenní program palestinské podnikatelské mise do ČR zorganizované v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED 2016) Styčným úřadem ČR v Ramalláhu a Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Incomingové mise se účastní sedm významných palestinských firem z oblasti obnovitelných zdrojů i konvenční energetiky. Na české straně se do projektu, jehož cílem je seznámit palestinské podnikatele s českými energetickými technologiemi a službami českých firem a vytvořit tak podmínky pro navázání oboustranně přínosné spolupráce, zapojila více než desítka českých podnikatelů, včetně největších českých podniků v oboru. Seminář zahájili úvodním slovem zástupce ředitele odboru ekonomické diplomacie pan Marek Svoboda a palestinský velvyslanec v ČR pan Chálid al-Atraš.

Exportní seminář za účasti palestinských a českých firem

Exportní seminář za účasti palestinských a českých firem

V průběhu semináře se představily nejprve jednotlivé palestinské firmy a následně prezentovaly své výrobní programy a technologie rovněž čeští podnikatelé. Prezentace všech českých firem přítomných na semináři vyvolala na palestinské straně mimořádný zájem a poptávku po B2B jednáních zaměřených již na konkrétní produkty a formy spolupráce. Obdobně tak české firmy byly překvapené širokou škálou možností ke spolupráci, které nabízí palestinský energetický trh; a to jak v oblasti konvenční energetiky, tak i obnovitelných zdrojích. První den programu podnikatelské mise završila večeře s podnikateli na pozvání velvyslance Palestiny v ČR pana Chálida al-Atraše.

V následujících třech dnech zavítají palestinští podnikatelé do vybraných českých podniků a energetických provozů v Praze i mimo Prahu, aby se seznámili s technologiemi a výrobky českých firem v praxi. Paralelně budou probíhat B2B jednání mezi českými a palestinskými firmami.

Exportní seminář za účasti palestinských a českých firem

Exportní seminář za účasti palestinských a českých firem

Informace poskytnuta Styčným úřadem České republiky v Ramalláhu (Palestina). Autor: Cyril Bumbálek, zástupce vedoucího Styčného úřadu ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek