Farmáři versus obchodní řetězce. EU hledá cesty, jak zemědělce posílit

22. 8. 2017 | Zdroj: EurActiv.cz

Malí zemědělci mají při vyjednávání s velkými potravinářskými firmami nebo obchodními řetězci slabší pozici. Kvůli tomu mohou mít třeba nižší zisky, než by bylo férové. Evropská komise hledá napříč Unií názory na to, jak problém řešit.

Od zemědělců sice pocházejí potraviny, které jsou pro život zásadní, jejich důležitost se ale často neprojevuje ve výši odměn. Z ceny prodaného bochníku chleba dostane evropský farmář jen 8 procent, uvádí asociace Copa-Cogeca, která zastupuje zájmy zemědělců v EU.

„Příjmy farmářů se pohybují na 40 procentech průměrných výdělků. Je potřeba posílit postavení zemědělců v potravinovém řetězci a zajistit, že budou mít férové zisky,“ řekl EurActivu generální tajemník asociace Pekka Pesonen.

Jedním z řešení může být zkrácení cesty potravin z farem na jídelní stůl.

Drobní farmáři a malé zemědělské podniky jsou v nevýhodě zejména při jednání s velkými potravinářskými firmami a obchodními řetězci, tvrdí také Evropská komise, která si na konci loňského roku nechala zpracovat doporučení, jak v této oblasti postupovat.

Bruselská exekutiva chce problém řešit na evropské úrovni a tento týden spustila veřejnou konzultaci, do které se mohou zapojit jak zemědělci, zpracovatelé potravin a obchodníci, tak i spotřebitelské organizace a další zainteresované strany.

Na základě jejich názorů chce Komise navrhnout opatření, která mají podmínky v potravinářském byznysu narovnat. Konzultace poběží až do poloviny listopadu.

„Zemědělci jsou v potravinovém řetězci prvním článkem a bez nich by neexistovaly potraviny, které by bylo možné zpracovávat, prodávat a konzumovat. Nicméně pozorujeme, že právě oni často zůstávají článkem nejslabším,“ řekl při zahájení konzultace evropský komisař pro zemědělství a rozvoj venkova Phil Hogan.

Kupuj od svého zemědělce

Komise by například ráda zjednodušila pravidla, která zemědělcům umožňují spolupracovat a prosazovat společně své zájmy.

Jedním z řešení může být také zkrácení cesty potravin z farem na jídelní stůl. Konzumace regionálních a sezónních potravin by mohla pomoci nejen zemědělcům, ale také životnímu prostředí. Pokud se totiž jídlo nebude vozit na velké vzdálenosti, ušetří se tím emise z dopravy.

Komise by ráda zjednodušila pravidla, která zemědělcům umožňují spolupracovat a prosazovat společně své zájmy.

Místní producenti ale nemohou pokrýt veškeré požadavky spotřebitelů. Proto by mělo přijít rozsáhlejší řešení. „Evropský potravinový systém je složitý, a proto budou muset být přijata také další opatření, která odstraní neférové tržní praktiky. Takovým řešením může být například zkracování platebních lhůt,“ uvedl Pesonen. V rámci konzultace chce Komise posoudit i transparentnost trhu s potravinami a možnosti jejího zlepšení.

Dotazník také zjišťuje míru zájmu o spolupráci výrobců a o využívání takzvaného ujednání o sdílení hodnoty. Konkrétně jde o sdílení tržních bonusů a ztrát vyplývajících z vývoje cen na příslušném trhu. Tento systém se už dnes používá v některých odvětvích, jako je třeba výroba cukru.

Adéla Denková, s využitím EurActiv.com

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek