Federální ministr financí Kanady plánuje navýšit výdaje na infrastrukturu a snížit daně.

18. 1. 2016

  • Země: Kanada
  • Datum zveřejnění: 15.01.2016

Ilustrační obrázekFederalní ministr financí Bill Morneau řekl ve čtvrtek, že nízký kanadský dolar a nízká cena ropy, dělají jeho plány pro stimulační výdaje a daňové škrty ještě důležitější.

Morneau naznačil, že by bylo možné posílit plány liberalní vlády pro výdaje na infrastrukturu.

"Se zpomalením ekonomiky, jsme přesvědčeni, že je to dvojnásob důležité, abychom učinili správné kroky a abychom firmám a našim občanům v této situaci pomohli," řekl Morneau novinářům při zastávce na svém před-rozpočtovém turné po Kanadě.

"Sledujeme pozorně vývoj ceny ropy, která má samozřejmě významný dopad na kanadský dolar, kterému věnujeme též zvláštní pozornost. V tomto kontextu, víme, že je dvojnásob důležité, abychom investovali tak, aby to mělo pozitivní dopad na hospodářství ..., a také musíme myslet na to, jak můžeme zlepšit naši dlouhodobou strategii a zvýšit naše dlouhodobé tempo růstu. "

Liberální platforma v předvolební kampani v říjnu loňského roku slibovala výdaje v hodnotě $5 miliard na infrastrukturu v každém z prvních dvou let mandátu a $3.4 miliardy v každém z následujících dvou let.

Podle našich zdrojů, vláda zvažuje navýšit výdajový plán v reakci na zhoršující se ekonomické podmínky.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Calgary.

 

Tisknout Vaše hodnocení: