FEIMAFE 2013 - 14. mezinárodní veletrh strojírenství a integrovaných výrobních systémů 3.6.-8.6.2013, Sao Paulo

11. 7. 2013

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 11.07.2013

Ilustrační obrázekVeletrh Feimafe je hlavní událostí v oboru strojírenství a integrovaných výrobních systémů v Latinské Americe. Veletrh je tradičním referenčním místem pro zástupce průmyslu, inženýry a techniky strojírenského sektoru, představující brazilskému publiku novinky, trendy a nové technologie.

Feimafe je významným místem profesionálních setkání a uzavírání klíčových obchodů. V roce 2012 vykázal brazilský strojírenský průmysl obrat v objemu 1,8 miliardy BRL. Nárůst strojírenského průmyslu je důležitým indikátorem ekonomického růstu Brazílie, která je momentálně 7. největší ekonomikou světa.

Český strojírenský průmysl má v Brazílii tradici, na kterou je potřeba navazovat novými vstupy českých firem na tento zajímavý trh, informovat brazilské publikum o novinkách a trendech a o nabídce českých výrobků, které jsou v Brazílii v mezinárodním srovnání vysoce konkurenceschopné. Ve společné expozici Ministerstva průmyslu a obchodu a CzechTrade vystavovaly firmy  Škoda Machine Tool, ŽĎAS a GSP. Díky úspěšnému jednání o vytvoření vlastní vizualizace stánku se podařilo v expozici zdůraznit tradici českého strojírenství.

Veletrh pro české účastníky znamenal získání aktuálních informací o potřebách brazilského strojírenství, navázáni a rozvinutí kontaktů s potencionálními obchodními partnery a na tomto základě získáni nových exportních příležitostí.

Veletrh Feimafe se každoročně střídá s veletrhem Mecanica, na kterém již má Česká republika pro rok 2014 rezervované místo.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: