Filipíny: Šance pro firmy v oblasti bezpečnosti a zabezpečení

29. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Filipíny: Šance pro firmy v oblasti bezpečnosti a zabezpečení Ve dnech 21.-24. září 2017 se v manilském World Trade Centru uskuteční veletrh WOSAS - World of Safety and Security Expo se zaměřením na bezpečnost, sledování, požární ochranu, „chytré“ domy a budovy, úsporu energie a elektrické automatizace. Veletrh WOSAS se snaží inspirovat k inovativním řešením a poskytuje platformu pro setkání soukromého a státního sektoru v oblasti bezpečnostních technologií.

Filipíny na počátku roku 2017 nadále profitují z dobré hospodářské situace a relativní politické stability. Úroveň země prudce roste, z toho posledních 8 let cca 5–7 % ročně a jde jednu z nejrychlejších ekonomik regionu. Stabilní růst je dán především vyššími domácími investicemi (+23,5 %) a soukromou spotřebou (+6,2 %) na straně poptávky, ale také růstem služeb (+6,7 %) na straně nabídky. Lze předpokládat další růst přímých zahraničních investic směrem na Filipíny včetně pokračování trendu otevírání trhů zahraničním investorům.

Veřejná infrastruktura jako např. dálniční sítě, sledovací systémy ve městech, letiště, průmyslové zóny a obchodní centra patří k nejvíce expanzivním oblastem a je často podporována vládními programy. Právě veletrh WOSAS  umožní využití současné situace na PH a poskytne všem zainteresovaným prostor prozkoumat možnosti ke spolupráci a navázání potencionálních komerčních vazeb.

Filipínská vláda si je vědoma důležitosti bezpečnosti v zemi, a to zejména s ohledem na aktivity protivládních a radikálních skupin, které operují na jihu země a naopak kriminálních živlů ve městech. V této situaci začíná patřit mezi priority současné filipínské reality schopnost čelit bezpečnostním výzvám a zároveň poskytovat bezpečné prostředí pro zahraniční investory. Součinnost se soukromým sektorem je v tomto směru pro filipínskou vládu nezbytná.

Oficiálními sponzory veletrhu jsou filipínská národní police (PNP), Ministerstva obchodu a průmyslu, vědy a výzkumu a dopravy společně s filipínskou obchodní komorou a úřadem pro požární ochranu.

Zastupitelský úřad v Manile si dovoluje pozvat zástupce českých firem na výše zmíněný veletrh a žádá zájemce o účast, aby zaslali svá vyjádření na níže uvedenou emailovou adresu. Odhadovaná účast na veletrhu je přes 6000 návštěvníků především z řad ředitelů firem, bezpečnostních expertů, zástupců bank, vládních představitelů, obchodních zástupců bezpečnostních firem, bankovních profesionálů, zástupců bezpečnostních složek a integrovaného záchranného systému, developerů a přímých importérů.

Účast na veletrhu lze sdělit formou zaslání emailu na adresu benjamin.ziga@mzv.cz, jehož součástí by mělo být projevení zájmu, profil firmy, produkty k vystavení a případný zájem o prezentaci na hlavním podiu výstaviště. Zastupitelský úřad v Manile momentálně jedná o zvýhodněných podmínkách pro české vystavovatele pod záštitou ambasády České republiky v Manile.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Manile (Filipíny). Autor: Benjamin Žiga, obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek