Tchajwanská firma Foxconn plánuje další investice v České republice

11. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Tchajwanský gigant plánuje rozšířit svou investiční základu v České republice. Jen v loňském roce dosahovaly investice Foxconnu téměř 60 milionů USD, které se směřovaly do výroby a personalistiky. V následujících letech se tedy dá očekávat přísun investic, které přispějí k dalšímu pozitivnímu růstu české ekonomiky.

Hon Hai Precision Industry Co., také známá pod názvem Foxconn, plánuje rozšířit své výrobní kapacity v České republice. Dle České informační agentury plánuje tchajwanský gigant investovat několik miliard v následujících letech. Plánované investice mají směřovat do zavádění produktů lékařské péče pro český a americký trh.

Mimo jiné Foxconn plánuje vložit další finanční prostředky do náboru zaměstnanců a dalších personálních nákladů. Tchajwanský investor také získal nového zákazníka – firmu Inogen, která se zabývá vývojem a produkcí kyslíkových přístrojů pro lidi s dýchacími potížemi. Tímto si Foxconn zajistil další příjem zakázek z USA.

Foxconn má výrobní místa v Kutné hoře a Pardubicích, kde zaměstnává přes 4000 pracovníků. Mimo automatizovaných výrobních linek, které sestavují širokou škálu výrobků od mobilních telefonů až po cloudové technologie, se zde rovněž nachází výzkumná a vývojová centra. V roce 2016 založila firma tři nové inovativní společnosti – Foxconn DRC (výzkumné a designové centrum), Foxconn 4Tech (Průmysl 4.0) a datové centrum SafeDx. Foxconn CZ tedy není „jen“ pouhou továrnou na výrobu technologických zařízení.

Investice Foxconnu jsou vskutku významné, jen v roce 2016 dosáhly téměř 60 mil. EUR. Od roku 2003 tchajwanská firma investovala do ČR téměř 615 mil. EUR. Foxconn CZ se také již dlouhodobě řadí mezi 10 největších českých exportérů s tržbami přesahující více než 117 mld. Kč v roce 2016.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tchaj-peji (Tchaj-wan). Autor: Eva Pigová, MSc., vedoucí obchodně-ekonomického úseku, ČEKK Tchaj-pej.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek