Firmám hrozí pokuty za porušení ohlašovacích povinností. Lhůta vyprší 31. března

1. 3. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Firmám hrozí pokuty za porušení ohlašovacích povinností. Lhůta vyprší 31. března Až půlmilionové pokuty hrozí firmám za porušení ohlašovacích povinností, které jim ukládá legislativa z oblasti životního prostředí. Termín k agendě, která vyplývá ze zákona o ochraně ovzduší, vyprší již 31. března 2016.

„Firmy, kterých se tyto ohlašovací povinnosti týkají, si jich často nejsou vědomy. Inspektoři jim pak mohou uložit peněžité tresty v rozmezí desetitisíců až statisíců korun. Vyšší peněžité sankce bývají pochopitelně nejvíc zátěžové pro malé a středně velké firmy, pozor by si měly dát zejména ty podniky, u kterých letos vzniká ohlašovací povinnost poprvé,“ říká Jakub Kejval, generální ředitel inspekční společnosti Bureau Veritas.  

Co firmy musí oznámit?

Firmy musí ohlásit souhrnnou provozní evidenci a podat poplatkové přiznání, dále oznámit počet systémů požární ochrany a hasicích přístrojů včetně v nich obsažených halonů. „Mimo to mají také za povinnost podat zprávu o množství fluorovaných skleníkových plynů a regulovaných látek, například k jejich získání, zneškodnění nebo recyklaci,“ upřesňuje Markéta Malinová z Bureau Veritas, vedoucí inspektorka pro oblast ekologie.

Redakčně upravená tisková zpráva společnosti Bureau Veritas

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek