Firmy věří ekonomice. Plánují zvyšování mezd a investice do zaměstnanců

18. 12. 2014 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Firmy věří ekonomice. Plánují zvyšování mezd a investice do zaměstnanců České firmy očekávají, že příští rok bude lepší, než byl ten letošní. Jejich manažeři patří v rámci střední a východní Evropy k nejoptimističtějším. Zvýšením platů si chtějí udržet stávající zaměstnance a plánují i nábor nových.

Dvouciferného růstu obratu ve výši 15 procent dosáhne letos společnost 2N Telekomunikace, která se zabývá vývojem a výrobou produktů z oblasti ICT a fyzické bezpečnosti.  S obratem půl miliardy korun dosáhla druhého nejlepšího výsledku v historii podniku, když vůbec nejlepším rokem z pohledu čísel byl předkrizový rok 2007.

„Během minulých čtyř let jsme museli transformovat naše produktové portfolio do nového směru a významně přebudovat náš obchodní model. V tomto roce se nám již daří převést naše významné investice minulých let na růst,“ vysvětluje Oldřich Stejskal, generální ředitel společnosti 2N Telekomunikace.

Firma exportuje přes 80 procent produkce zejména do států Evropské unie a USA, kde má sesterskou společnost. Dobré ekonomické výsledky umožní podniku v příštím roce zvýšit mzdy zaměstnanců, i když firma neuvádí o kolik. „V naší společnosti je růst platů přímo svázán s přidanou hodnotou, kterou jsme schopni jako firma i jednotlivci doručit. Pracujeme s vysokou pohyblivou složkou platu přímo navázanou na výkony v jednotlivých oblastech naší činnosti,“ upozorňuje Oldřich Stejskal. V minulých, hubenějších letech ve firmě mzdy nerostly nebo dokonce docházelo k jejich snižování.

Také další firmy chtějí spojit růst mezd s výkonem zaměstnanců. „V průměru zůstanou fixní části mezd stejné. Zvyšujeme flexibilní části mezd, které závisí na plnění osobních cílů, především těch obchodních. Lidé si tedy vydělají více, pokud se povede dobře celé firmě. Podobné to bylo i v loňském roce a myslím, že je trendem na trhu nastavovat lidem měřitelná kritéria výkonu a podle nich je odměňovat,“ konstatuje Jiří Halbrštát, marketingový manažer ManpowerGroup.

Těšit se na výrazný růst platů mohou také řidiči kamionů. „Mzdy řidičů jsou otázkou konkurenceschopnosti a strategie firmy a upravují se každoročně. Pro rok 2015 jsme se rozhodli navýšit objem finančních prostředků určených na mzdy řidičů o 8 procent. Tato částka je nezanedbatelná a lze ji považovat z hlediska růstu mezd řidičů za významnější, než v letech předchozích,“ říká Petr Havelka, personální ředitel C.S.Cargo.

Mezi českými firmami nejsou uvedené případy výjimkou. Více než 70 procent českých podniků plánuje v příštím roce zvýšit platy svých zaměstnanců, což je ve srovnání s dalšími sedmi státy střední a východní Evropy nadprůměrný výsledek. Uvádí to analýza Puls ekonomiky 2014, kterou zpracovala poradenská společnost KPMG pro střední a východní Evropu. Podniky chtějí tímto způsobem řešit svůj dlouhodobý problém: stále větší obtíže při hledání nebo udržení kvalifikovaných zaměstnanců.

Firmy se stále více věnují zaměstnancům

Ochota českých firem navyšovat mzdy obecně souvisí s příznivým ekonomickým výhledem. Naprostá většina českých manažerů (96 procent) totiž očekává, že se v roce 2015 zvýší HDP, což je po Litvě druhý nejoptimističtější výsledek regionu. Celé dvě třetiny z nich předpokládají, že se růst bude pohybovat mezi jedním až 2,9 procenty. Pokles naopak očekává jen každá desátá firma.

„Ekonomiky zemí střední a východní Evropy jdou cestou zdravého růstu HDP a poměrně dobře zvládnuté míry inflace. Klíčový faktor konkurenceschopnosti manažeři vidí nejen v exportu, ale i v kvalifikovaných pracovnících. Firmy se tak čím dál více věnují svým zaměstnancům,“ konstatuje Jan Žůrek, řídící partner KPMG Česká republika.

Téměř tři čtvrtiny dotázaných manažerů považují kvalitní pracovníky za jeden z faktorů, který nejvíce ovlivňuje konkurenceschopnost podnikání. Z průzkumu dále vyplývá, že v roce 2015 bezmála polovina českých firem plánuje zvýšit počet svých zaměstnanců. Každá desátá společnost dokonce počítá, že do svých řad přijme více než deset procent nových tváří. „Většina dotázaných v ostatních státech naopak podobné navýšení neplánuje a polovina z nich počty svých zaměstnanců v příštím roce měnit nehodlá,“ pokračuje Jan Žůrek.

Odhady Hospodářské komory (HK) jsou o něco méně optimistické, přesto také podle nich se velká část českých zaměstnanců může těšit na růst mezd. Téměř 43 podniků podle průzkumu komory plánuje v příštím roce zvýšit mzdy. Je to o 26,5 procent více než loni. Nejlépe jsou na tom firmy působící ve zpracovatelském průmyslu, kde se chystá zvýšit mzdu 61 procent podniků. Mzdy mají růst také ve stavebnictví a osobních službách.

Přidávat chtějí hlavně velké podniky

„Hospodářská komora od svých členů zaznamenala určité pozitivní signály týkající se oživení již v září tohoto roku, a to prostřednictvím Komorového barometru, ve kterém firmy zlepšily výhled své ekonomické situace téměř o sedm procentních bodů,“ komentuje prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

„Z našeho průzkumu vzešlo, že zatímco v loňském roce počítalo s navýšením mezd 56 procent velkých podniků, letos hodlá mzdy zaměstnancům zvýšit 76 procent z nich, přičemž stejné plány má také mnohem více malých a středních firem, což jsou pro nás velmi dobré zprávy.“

Navýšení mezd pro příští rok v průzkumu HK ČR avizuje 42,9 procent firem bez rozdílu velikosti, zatímco 44,2 procent dotazovaných firem hodlá výši mezd ponechat.  Snížení mezd předpokládá pouze 4,7 procent podniků.

Většina firem plánuje zvýšit mzdy o 2 až 3 procenta. Mimo jiné i v souvislosti s navyšováním platů ve veřejném sektoru, ale i kvůli očekávání dalšího pokračování hospodářského růstu.

„Ten sice nebude tak dobrý, jako jsme předpokládali v létě, vzhledem ke zpomalení vývoje v eurozóně. Ale pevně věříme, že pokračovat bude a že s pozitivním očekáváním a optimismem budou do nového roku vstupovat nejen podnikatelé, ale i české domácnosti, které budou více utrácet,“ uzavírá Vladimír Dlouhý.

 Dalibor Dostál

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek