Fortaleza, hlavní město federálního státu Ceará, se chce stát centrem internetové komunikace v Latinské Americe

29. 12. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 28.12.2014
  • Zdroj: Convergência Digital

Fortaleza upevňuje svou pozici jako centrum internetové komunikace v Brazílii. Podmořské kabely přicházející ze severní hemisféry procházejí Fortalezou (vyjma jednoho kabelu, který prochází Salvadorem) a pokračují na Santos (SP) a Rio de Janeiro.

Z analýzy toku dat vyplývá, že vedle objemné internetové komunikace ze států SP a RJ od roku 2012 narůstá objem dat z Fortalezy a Salvadoru. Toto je dáno především tím, že dříve kabely městy na severovýchodě pouze procházely, aniž by existoval místní router, který dnes již existuje.

V současnosti velká část dat z Latinské Ameriky směřuje do světové sítě přes Miami v USA. To by se mělo v budoucnu změnit vybudováním nových propojovacích uzlů a kabelových spojení. Dle Fernanda Carvalha z Etice (Empresa de Tecnologia da Informação do Ceará) má tak město Fortaleza velký potenciál převzít roli latinskoamerického regionálního datového centra s ohledem na svoji vhodnou zeměpisnou polohu.

S cílem využít tuto příležitost vláda federálního státu Ceará přislíbila podporovat zakládání společností, které mají zájem o instalaci v blízkosti místního propojovacího internetového uzlu (Internet Exchange Point - IXP, Ponto de Troca de Tráfego - PTT).

Konsorcium tvořené společnostmi Algar Telecom (Brazílie), Antel (Uruguay), Angola Cables (Angola) a Google (USA), hodlá využít vhodné polohy této oblasti a vybuduje podmořský kabel, který připojí brazilská měst Santos a Fortaleza s městem Boca Raton na Floridě (USA). Souběžně společnost Antel bude stavět podmořský kabel pro připojení Brazílie s Uruguayí a společnost Angola Cables bude dělat totéž mezi Angolou a Fortalezou, kde bude provozovat datové centrum.

Zpracovalo zahraniční zastoupení CzechTrade v Brazílii.

Tisknout Vaše hodnocení: