Francouzská společnost Albioma pokračuje v investování v Brazílii

22. 4. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 17.04.2015
  • Zdroj: Canal Energia, Bloomberg

Francouzská společnost Albioma oznámila akvizici 65 % ze společnosti Cordona Energia, která ovládá tepelnou elektrárnu na výrobu elektřiny z biomasy spalující zbytky z cukrové třtiny nacházející se ve státě Goiás. Elektrárna, uvedená do provozu v roce 2011, s kapacitou 48 MW, vyrábí 98 GWh. Z toho má společnost do roku 2023 na 87 GWh/ročně odběratelské smlouvy garantující cenu 205 BRL/MWh, smlouvy jsou opatřeny inflační doložkou.

ilustrační obrázekAlbioma bude investovat do rozšíření výkonu tepelné elektrárny. Plánuje přidat další turbínu a zvýšít tak její výkon z 48 MW na 20 MW.

Elektrárna je napojena na lihovar, který zpracovává 1,6 mil. tun cukrové třtiny ročně. Lihovar patří do skupiny Jalles Machado, druhého největšího zpracovatele organické cukrové třtiny na světě, která také vlastní zbývajících 35 % společnosti Cordona Energia. Vstup společnosti Albioma by měl vést ke zvýšení energetické účinnosti elektrárny a postupnému navýšení objemu zpracovávané cukrové třtiny na 2,1 mil. tun ročně. Ve střednědobém horizontu zvýší přidání třetí turbíny výkon elektrárny o 20 MW na více než 170 GWh.

Transakce bude financována z lokálního úvěru a z vlastního kapitálu akcionářů. Dohoda by měla být naplněna v průběhu druhé poloviny roku 2015 v souladu s podmínkami transakce. Albioma již jeden podnik v Brazílii vlastní a to závod v Rio Pardo zakoupený loni v březnu. Společnost plánuje v Brazílii cekem investovat v průběhu 10 let 100 milionů EUR.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: