FrieslandCampina reorganizuje a nevylučuje propouštění

8. 8. 2017

  • Země: NL - Nizozemsko
  • Datum zveřejnění: 08.08.2017

Mlékárenská společnost FrieslandCampina reorganizuje. Pokud se to bude týkat i pracovních míst, to se v nadcházejících měsících teprve uvidí, ale nevylučují propouštění. Dle vlastních slov bude firma po zákroku, který by měl být dokončen do konce tohoto roku, lépe reagovat na tržní trendy a inovace.
Ztráta zaměstnání není účelem reorganizace, ale společnost se musí přizpůsobit trhu. "Spotřebitelé jsou kritičtější, chtějí větší průhlednost. S tím musíme pracovat", říká CEO Roelof Joosten, který zdůrazňuje, že FrieslandCampina je na tom dobře. "Je možné, že v některých divizích je méně práce, ale také otevřeme divizi novou, kde bude zapotřebí hodně lidí."
Speciální potraviny, které zahrnují dětskou výživu jsou podle Joostena důležitým odvětvím. Dává to smysl, aby měly vlastní divizi. To umožňuje cílenější výzkum na nové produkty. Společnost chce v nadcházejících týdnech informovat všechny zaměstnance o zachování či zrušení jejich pozic. FrieslandCampina zaměstnává téměř 22.000 lidí ve 33 zemích. 
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kancleláře CzechTrade v Rotterdamu.

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: