Future Forces Forum 2016 představilo nové trendy v bezpečnostním a obranném průmyslu

21. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Future Forces Forum 2016 představilo nové trendy v bezpečnostním a obranném průmyslu Na zahajovacím ceremoniálu pronesl úvodní slovo první náměstek ministra průmyslu Jiří Havlíček, který účastníky seznámil s aktuální proexportní politikou, klíčovými aktivitami Ministerstva průmyslu a obchodu a agentur CzechTrade a CzechInvest nebo informacemi o podpoře průmyslu, vědy, výzkumu, nových technologií a inovací.

Future Forces Forum, projekt akcí a aktivit zaměřených především na dlouhodobou podporu domácího průmyslu, vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti obrany a bezpečnosti, v rámci svého již 12. ročníku zavítal do pražského veletržního areálu PVA EXPO Letňany od 17. do 21. října. Nejdůležitější akce proběhly od středy 19. do pátku 21. října 2016.

Tyto aktivity probíhají kontinuálně a vrcholí ve dvouletém cyklu mezinárodní konferencí o současných trendech v oblasti obrany a bezpečnosti a sérií odborných akcí společně s dynamickými ukázkami obranné a bezpečnostní techniky, která patří také mezi nejdynamičtější české průmyslové obory.

Na přípravě projektu a jeho organizaci se aktivně podílí i mnoho státních institucí. Za všechny především Ministerstvo obrany ČR, Generální štáb AČR, Ministerstvo vnitra ČR (PČR, HZS ČR a další složky IZS), Ministerstvo zahraničních věcí ČR i Ministerstvo průmyslu a obchodu, včetně agentur CzechTrade a CzechInvest. Přítomni byly však také zástupci klíčových zahraničních organizací, jako je NATO, EUROPOL, či FRONTEX, vědeckovýzkumná centra, univerzity a především pak i mnoho zástupců obranného a bezpečnostního průmyslu samého.

Na zahajovacím ceremoniálu dne 19. října 2016 pronesl úvodní slovo první náměstek ministra Jiří Havlíček. Náměstek Havlíček účastníky seznámil s aktuální proexportní politikou a klíčovými aktivitami Ministerstva průmyslu a obchodu a agentur CzechTrade a CzechInvest. Dále přinesl informace o podpoře průmyslu, především obranného a bezpečnostního a informace o aktuální podpoře vědy, výzkumu, nových technologií a inovací v oblasti průmyslu a aktivit směřujících ke komercionalizaci jejich výsledků.

Součástí programu pak bylo také devět paralelních konferencí a workshopů k současným nejpalčivějším bezpečnostním výzvám.

FFF v číslech

  • 35+ národních a mezinárodních institucí
  • 200+ vystavovatelů
  • 1 200+ VIP, oficiálních delegátů a odborníků
  • 8,000 účastníků – vládní úřady, armáda, policie a další bezpečnostní složky, průmysl, obchodníci
  • 80+ zastoupených zemí
  • 70+ odborných novinářů a zástupců médií
Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek