Google otevřel ve Varšavě svůj další Campus pro start-upy

20. 11. 2015

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 19.11.2015

Ilustrační obrázekGoogle otvírá inkubační centrum pro firmy z CEE ve Varšavě.

Campus Warsaw se rozkládá na ploše 1600m2 ve varšavské čtvrti Praga, která se postupně stává centrem inovativních aktivit, přestože se dříve jednalo o jednu z méně privilegovaných částí města. Otevření Campus Warsaw se zúčastnili představitelé polské vlády, primátorka města Varšavy a mezi jinými ředitel Google pro region EMEA Matt Brittin, záštitu převzal polský prezident Andrzej Duda.

V průběhu slavnosti byly také oficiálně vyhlášeny startupy, které se zúčastní Googlem financovaného programu Campus Exchange CEE a mezi 7 vybranými se ocitl také česky projekt Filmtoro.

V rámci Campusu je možné po registraci využít zdarma jak prostor kanceláří, tak hlavně se účastnit seminářů a prezentací, nebo využít přímé konzultace některého z Google "mentorů". Hlavním posláním všech Campusů je propojit tvůrce startupů mezi sebou, sdílet nápady a zkušenosti a také jim zprostředkovat přístup k investorům. 4 již fungující Campusy již pro své členy získaly financování v řádu stovek milionů dolarů a dovolily vytvořit několik tisíc pracovních míst. Každý z Campusů se po založení vyvíjí nezávisle podle toho, jak chtějí jeho členové.

Další informace o projektu: https://www.campus.co/warsaw/en 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: