Gruzínci testovali nové letouny L-39NG

13. 7. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Piloti gruzínských vzdušných sil si vyzkoušeli během několika testovacích letů na letišti společnosti Aero Vodochody Aerospace letoun nové generace L-39NG.

Gruzínskou delegaci pozvala do Česka společnost OMNIPOL jakožto strategický partner projektu cvičného proudového letounu. Gruzínci navštívili i simulační centrum v Pardubicích. Tam si vyzkoušeli výcvikový simulátor pro L-39NG a diskutovali o možnostech vybudovat simulační centrum pro výcvik pilotů přímo v Gruzii.

Gruzínská armáda v současné době prochází modernizací, což mimo jiné znamená i reformy v oblasti protivzdušné obrany a vojenského letectva. „Podle informací gruzínské vlády má reformní program ve vojenském letectvu a protivzdušné obraně jednoznačnou prioritu. I proto jsem rád, že se nám podařilo úspěšně zrealizovat návštěvu nejvyšších představitelů gruzínského vojenského letectva," uvedl k návštěvě generální ředitel společnosti OMNIPOL Michal Hon.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a agenturou CzechTrade. Autor článku: ČTK/Tomáš Stingl. Foto: Aero Vodochody Aerospace.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek