Gubernátor Petrohradu Poltavčenko : Petrohrad je pod vlivem světové krize

7. 9. 2015

  • Země: Rusko
  • Datum zveřejnění: 05.09.2015

Ilustrační obrázekPetrohradský gubernátor Poltavčenko vyzval své podřízené, aby všestranně podporovali investory, kteří projevují zájem vkládat prostředky do ekonomiky Petrohradu, i kdyby to byl pouhý milion rublů. Gubernátor je přesvědčen o tom, že je to jeden z prostředků, jak čelit vlivu světové krize a složité vnitřní ekonomické situaci.

Předsedkyně výboru pro ekonomickou politiku Jelena Uljanova ve statistické zprávě o výsledcích za první pololetí 2015 uvedla, že investice v Petrohradu se snížily o 10 %, reálné příjmy obyvatelstva Petrohradu o 7,5 %, objem stavební výroby poklesl o 9 %, index průmyslové výroby o 7,6 %.

Zhoršená ekonomická situace se odráží i na trhu práce. V září se nezaměstnanost zvýšila a na další období petrohradské společnosti ohlašují propouštění dalších několika tisíc zaměstnanců. Armáda nezaměstnaných v Petrohradu by měla do konce roku 2015 vzrůst z cca 12 000 na 15 000 osob v produktivním věku. Zadluženost firem ve výplatě mezd svým zaměstnancům je kolem 130 mil rublů.

Zdroj: Internetové noviny Něva today ze dne 25. 8. 2015
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Petrohradě.

Tisknout Vaše hodnocení: