Hasičský model vozu TATRA v Austrálii

8. 9. 2017

  • Země: AU - Austrálie
  • Datum zveřejnění: 08.09.2017

Offroad Trucks Australia (OTA) je australským dealerem pro české vozy Tatra po více než 20 let. OTA je výhradním dovozcem těchto vozů do australsko-asijského regionu a poskytuje také plný servis, opravy, všechny náhradní díly či zaškolení řidičů. Design vozů Tatra je plně přizpůsobitelný a je tak možné vyhovět jakýmkoliv požadavkům, což je jednou z hlavních konkurenčních výhod Tatry na místním trhu.

Po mnoho let vyrábí Tatra ve spolupráci s THT také hasičské vozy vhodné jak pro nouzové zásahy tak právě zásahy hasičů. Jeden z těchto vozů byl úspěšně vystavován na AFAC17, které se účastnil i ředitel společnosti Offroad Trucks, aby zde značku reprezentoval.

AFAC17 (Fire & Emergency Management Conference) – konference organizovaná Deutsche Messe a Bushfire and Natural Hazards CRC – probíhala po 4 dny tento týden v novém mezinárodním kongresovém centru v Sydney. Přes 2 500 profesionálů v oblasti pohotovostních a záchranných služeb přišlo zhlédnout a diskutovat s na 170 vystavujícími společnostmi. Konference se do Sydney vrátila po šesti letech a propojuje zkušenosti, výzkumy a analýzy napříč celým sektorem.

Zároveň s konferencí probíhala i výstava s nejnovějšími pohotovostními službami a technologií, prezentující vozy a jejich výbavu, hasičské přístroje, osobní ochranné vybavení a mnoho dalšího.

Nákup hasičských vozů v Austrálii probíhá skrze veřejné soutěže vyhlašované vládami. Každá z australských vlád má svůj vlastní oddělený systém veřejných soutěží. Australská společnost Offroad Trucks se těchto tendrů bude účastnit za účelem představení hasičských vozidel české Tatry v Austrálii. Firma OTA se v tomto roce také stala výhradním dealerem české Tatry na Novém Zélandu, kde by tento model měl být také prodáván.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

 

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: