HEC spolupracuje s Ruskem

28. 8. 2017

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 21.08.2017

Významná státní strojírenská společnost Heavy Engineering Corporation (HEC) byla založena již v roce 1958; zásadní myšlenkou tehdejšího ministerského předsedy J.Nehrua bylo v období po vyhlášení nezávislosti (1947) napomoci strojírenské výrobě v Indii. Na výstavbě podniku se významně podílelo i Československo především dodávkami strojů a odbornou pomocí, nejdůležitějším dodavatelem strojů byla plzeňská Škoda. Podnik se postupně rozrostl v gigant, který má své ativity v kovárenské a hutní výrobě, výrobě dopravních prostředků, těžbě uhlí i výrobě obráběcích strojů. V současné době podnik usiluje o modernizaci a čelí velké konkurenci ze strany soukromých firem. Ačkoliv indická HEC požádala české firmy o spoluúčast na procesu modernizace, prozatím se podařila pouze spolupráce s ruskými firmami.

Příkladem této spolupráce je založení výukového technologického centra s ruskou státní společností CNIITMASH, která je součástí energetické firmy Atomenergomash. Kolem dvou stovek ruských strojírenských odborníků by mělo do konce roku 2017 začít působit v tomto centru. Dělba spolupráce je rozdělena tak, že ruská strana zajistí vybavení střediska a indická strana se postará o chod střediska, pro které bylo zvoleno město Rančí v jihovýchodní Indii, které je vlastně i sídlem společnosti HEC.

Ruští specialisté vytvořili devět vzdělávacích kurzů, které budou trvat od jednoho do devíti měsíců. Absolventi nebudou pracovat jen v provozech HEC, ale do kurzu se mohou hlásit i zájemci z jiných firem. Cílem odborných kurzů je zaměření indických odborníků na efektivitu výrobních procesů.

Zdroj: EPR Newsletter, 21.8.2017
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Begalúru.

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: