Hi-tech expozice České republiky na ECOBUILD 2016

7. 4. 2016

  • Země: Velká Británie
  • Datum zveřejnění: 06.04.2016

ilustrační fotoČeská republika se prostřednictvím svého londýnského zastoupení poprvé zúčastnila významné B2B akce v oblasti obnovitelné energetiky a ekologického stavebnictví - veletrhu ECOBUILD (8.-10.3.2016, výstaviště ExCeL Londýn). Veletrh, který za tři dny navštíví přes 40 tisíc lidí, je na britské poměry skutečně zcela mimořádný, neboť návštěvníci jsou nejen početní, nýbrž z pohledu potřeb českých vystavovatelů i kvalitní. Česká republika se tak zařadila mezi další mezinárodní pavilony, které na této špičkové akci pravidelně vystavují jako například Rakousko, Itálie, Kanada, Malajsie, Čína, Indie a další.

ilustrační fotoČeské technologické inovace v podání vesmírného architekta
Mimořádnému profilu ECOBUILD bylo nutné přizpůsobit českou expozici, jejíž design vytvořil známý český vesmírný architekt Tomáš Rousek, který navrhuje i pro americkou NASA. Výsledkem byl otevřený prostor s centrálním barem a nápaditou, moderní grafikou, přičemž hlavním prvkem bylo hi-tech osvětlení pavilonu sofistikovanými projektory. Projekce sloganů a obrázků směřovaly nejen na stěnu, nýbrž i na samotné exponáty. Na akci tak byl prezentován originální český patent od firmy LumiTrix. Na pavilonu byly dále k vidění české kotle na spalování biomasy OPOP a Petrojet Trade včetně unikátní technologie pro spalování více druhů paliv, a rovněž i stavební firma VKM Solutions s ekologickými ventilovanými fasádami. Originalitu a luxusní nádech českému stánku poskytla i živá vertikální květinová zahrada od společnosti Němec. Expozice a složení českých firem tak splňovalo zadání soustředit se především na hotové produkty a inovativní technologická řešení.

ilustrační fotoRekordní návštěvnost
Kvalita této výstavy se projevila od prvních hodin až doslova po poslední minutu – za tři dny jsme potkali celou řadu nejen finálních zákazníků pro české firmy, které již v UK zastoupení mají, nýbrž i zajímavé potenciální B2B partnery - dealery, distributory, majitele různých stavebních či energetických projektů či instalační firmy. Firma Němec, která hledala na ostrovech pro své živé stěny partnera, tak absolvovala jednání s řadou potenciálních subjektů. Poměrně velká investice do této akce se tedy vyplatila.

Networkingová recepce za účasti pana velvyslance
Symbolickým vyvrcholením veletrhu byla odpolední networkingová akce, která se konala na českém pavilonu 9. března. Hostům se podávalo točené české pivo z tradičního pivovaru Pernštejn a spousta příjemného občerstvení. To zajistila české ambasáda v Londýně, která byla partnerem pavilonu v rámci projektu ekonomické diplomacie. Recepci zahájil nový velvyslanec České republiky ve Spojeném království Libor Sečka, kterému v uvítacím proslovu naslouchali nejen čeští vystavovatelé, ale bezmála dalších 60 Britů z nejrůznějších místních firem.
ECOBUILD 2016 prokázal, že podpora a originální prezentace českých inovativních výrobků a to i z netradičních oborů, je tou správnou cestou vpřed.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně.

Tisknout Vaše hodnocení: