Hi-tech společnosti: největší koncentrace v Miláně

1. 12. 2011

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 29.11.2011
  • Zdroj: Mercato Globale, Imprese Milano

V Itálii se nachází více než 126 tisíc společností řadící se do skupiny HI-TECH. Mezi provinciemi, v počtu těchto společností, kraluje Milano, následuje Řím a Turín. 66 % společností se zabývá informatikou a přidruženými aktivitami, 18 % společností podniká v sektoru přesného strojů a přístrojů. Tato data vycházejí z průzkumu provedeného MILÁNSKOU OBCHODNÍ KOMOROU.

Milano a Lombardie: region Lombardie vykazuje největší koncentraci podniků založených na nových technologiích. Jedna z pěti firem (20,6 %) v Miláně je řazena do skupiny Hi-Tech, v celém regionu Lombaride je to jedna ze tří (31,7 %). V absolutních číslech to znamená přítomnost 1 300 Hi-Tech v oblasti Milána a cca 2 000 Hi-Tech firem v celém regionu Lombardie.

Při detailním pohledu na tuto skupinu firem je zřejmé, že Hi-Tech společnosti z oblasti Milána jsou velmi úzce specializované na výrobu software a poradenství v oblasti ICT, elektroniku a biotechnologie. Implementace softwaru a poradenství v oblasti informačních a komunikačních technologií mají dominanntí postavení v porovnání s ostatními odvětvími, s koncentrací ve výši 48,2 %, to je hodnota výrazně vyšší než vykazuje celý region Lombardie (40 %) a národní průměr (33,6 %).

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Milán.

 

Tisknout Vaše hodnocení: