HK ČR ve spolupráci s MZV uspořádala v Mladé Boleslavi druhou Krajskou exportní konferenci

5. 4. 2016 | Zdroj: Hospodářská komora ČR (HK ČR)

motiv článku - HK ČR ve spolupráci s MZV uspořádala v Mladé Boleslavi druhou Krajskou exportní konferenci Více než tři desítky firem z Mladoboleslavska se zúčastnily v pořadí druhé krajské exportní konference, kterou uspořádala Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Na akci, která je primárně zaměřená na podporu exportních aktivit malých a středních firem z českých regionů opět vystoupili kromě zástupců HK ČR a MZV ČR i zástupci bankovního sektoru, pojišťovnictví a právních služeb.

„I druhou krajskou exportní konferenci, kterou jsme se rozhodli s ministerstvem zahraničí uspořádat, považuji za velmi úspěšnou. Podařilo se nám nastavit velice zajímavý interaktivní formát akce, o kterém si troufnu říci, že zástupcům malých a středních firem z regionu opravdu prakticky nastíní cestu a možnosti, jak zahájit či prohloubit jejich exportní aktivitu. S pomocí našich partnerů z ministerstva, ale i zástupců pojišťoven, bank a právnických kanceláří se totiž zaměřujeme na prezentaci konkrétní exportní cesty od nápadu na vývoz vlastního výrobku až po konečnou realizaci,“ uvedl viceprezident HK ČR Bořivoj Minář.

Ředitel Odboru ekonomické diplomacie MZV Marek Svoboda přítomným podnikatelům představil konkrétní služby a nástroje ekonomické diplomacie MZV. „Ministerstvo zahraničí prostřednictvím svých zahraničních zastoupení pomáhá českým exportérům při vstupu na zahraniční trhy. Aktuálně posilujeme vybrané úřady v mimoevropských zemích s cílem usnadnit malým a středním podnikům přístup do těchto obtížnějších teritorií. Zároveň jsme zpracovali Mapu globálních oborových příležitostí, abychom českým podnikům přiblížili příležitosti vznikající na světových trzích,“ uvedl Svoboda.

Mapa oborových příležitostí je ve své online verzi s možností vyhledávat dle zemí a dle oborů k dispozici na portálu BusinessInfo.cz zde

Kromě zástupců HK ČR a MZV ČR na akci vystoupili i zástupci partnerských bank a pojišťoven, které poskytují exportérům nezbytné služby při jejich exportních aktivitách – EGAP, ČEB, KUPEG a ČSOB. Právní aspekty spojené s úspěšným exportem firem do zahraničí přiblížila i zástupkyně Rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře ČR Marie Moravcová.

Přehled termínů plánovaných Krajských exportních konferencí HK ČR:

13. dubna 2016 – Zlínský kraj
21. dubna 2016 – Vysočina
26. dubna 2016 – Plzeňský kraj
12. května 2016 – Liberecký kraj
17. května 2016 –Jihomoravský kraj
31. května 2016 – Královehradecký kraj
7. června 2016 – Pardubický kraj
14. září 2016 – Jihočeský kraj
15. září 2016 – Ústecký kraj
20. října 2016 – Karlovarský kraj
3. listopadu 2016 – Moravskoslezský kraj
10. listopadu 2016 – Praha


Redakčně upravená tisková zpráva HK ČR

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek