Hotel Sacher Wien firmou roku 2016

18. 5. 2016

  • Země: Rakousko
  • Datum zveřejnění: 18.05.2016

Rakouský hotel Sacher je tento rok nejlepším rodinným podnikem v Rakousku. Vyznačuje se elegantním spojením tradice a moderny.

ilustrační obrázekVést hotel, jako je Sacher, se může zdát lehčí, než to ve skutečnosti je. Žádný ze 150 pokojů není stejný. Chodby jsou klikaté, protože luxusní hotel, který je zvenku vnímán jako homogenní celek, se uvnitř skládá z komplexu šesti domů. „Když vejdete dovnitř, můžete cítit, že Sacher vlastně nebyl postaven jako hotel, ale v průběhu let se do něj vyvinul“, říká Alexandra Winkler, „a to je to, co dělá Sacher jedinečným a okouzlujícím“.

Alexandra Winkler spolu se svým bratrem Georgem tvoří třetí generaci vlastníků hotelu. Hotel jim patří již od jejich dětství. Posledních 25 let hotel vedla jejich matka, Elisabeth Gürtler, která jej před 2 lety sourozencům předala.

Do skupiny Sacher patří také Sacher hotel Salzburg a Bristol ve Vídni. Pro udržení prvenství činí každoroční investice mezi 6 až 10 miliony eur. Sacher není jenom kousek Vídně, je to instituce. Sacher patří celosvětově pouze k několika málo pětihvězdičkovým hotelům, které jsou v soukromém vlastnictví.

Zdroj: http://wirtschaftsblatt.at/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.

Tisknout Vaše hodnocení: