Inaugurační let: pravidelná linka Düsseldorf – Karlovy Vary byla zahájena

7. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Inaugurační let: pravidelná linka Düsseldorf – Karlovy Vary byla zahájena Nově zaváděné přímé letecké spojení Karlovy Vary - Düsseldorf není jen příležitostí pro rozvoj lázeňství a turistického ruchu v Karlových Varech a okolí. Přímá linka nabízí výrazné zlepšení pro cestující z Karlovarského kraje vzhledem ke spojení se světem, neboť letiště Düsseldorf je třetím největším letištěm Německa, odkud se létá do řady destinací např. v Asii či Americe.

Dne 30. dubna 2017 v 19:05 odstartovalo z letiště v německém Düsseldorfu letadlo společnosti Germania a zahájilo tak provoz pravidelné letecké linky Düsseldorf – Karlovy Vary. Inaugurační let se odehrál dle letového řádu a první letadlo nově zavedené linky přistálo na letišti v Karlových Varech ve 20:15 hodin. Okamžitě po přistání projelo dopravní letadlo typu Airbus 319 vodní slavobránou, kterou připravily osádky dvou hasičských vozidel. Letadlo ještě tentýž večer, po provedení všech nutných úkonů pozemního odbavení, odletělo zpět do Düsseldorfu jako linka Karlovy Vary – Düsseldorf.

Nově vzniklé dopravní spojení chce oslovit lázeňskou a turistickou klientelu především ze západní části Německa, nejlidnatějšího spolkového státu Severní Porýní-Vestfálsko, a pohraničí Nizozemska. Spojit by mělo Karlovy Vary s největšími německými městy Porúří-Porýní, jako je např. Kolín nad Rýnem, Düsseldorf, Dortmund, Essen, Duisburg či Bonn. Ve srovnání s pozemní autobusovou dopravou je letecké spojení výrazně kratší a pro cestující pohodlnější variantou, jak navštívit lázeňský trojúhelník.

Na palubě letadla přiletěli kromě jiných i novináři a zástupci politických a obchodních kruhů, které doprovázel konzul České republiky v Düsseldorfu Robert Otepka. Pro ty byl připraven program i v následujících dnech. Setkali se s hejtmankou Karlovarského kraje J. Vildumetzovou, primátorem Karlových Varů P. Kulhánkem a zástupci Hospodářské komory Karlovarského kraje a Destinační agentury. Delegace ze Severního Porýní-Vestfálska si měla možnost prohlédnout hlavní turistické oblasti regionu, navštívili výrobu společnosti Moser a nechybělo ani muzeum Becherovky.

Letecká společnost Germania bude z Düsseldorfu do Karlových Varů létat 2x týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli, a to letadly typu A319 nebo B737 s kapacitou do 150 míst. Cena jednosměrné letenky bude od 49 EUR.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Mgr. Robert Otepka, konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek