Incomingová mise podnikatelů z Myanmaru (Barmy) zaměřená na sektor mlékárenství

9. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Incomingová mise podnikatelů z Myanmaru (Barmy) zaměřená na sektor mlékárenství Ve dnech od 20. do 22. února 2017 se v České republice uskutečnila incomingová mise v sektoru mlékárenství, které se zúčastnili čtyři zástupci myanmarských firem a představitel Ministerstva zemědělství, hospodářských zvířat a zavlažování Myanmaru.

Velvyslanectví České republiky v Rangúnu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství zorganizovalo misi v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) s cílem představit podnikatelům a zástupci ministerstva sektor mlékárenství v České republice ve všech jeho aspektech a umožnit navázání přímých vztahů s českými firmami.

Hlavním bodem návštěvy bylo B2B jednání mezi českými a myanmarskými firmami, jemuž přecházela prezentace zástupce Ministerstva zemědělství, hospodářských zvířat a zavlažování Myanmaru o aktuálním stavu sektoru mlékárenství v Myanmaru.

Následující program podnikatelské mise zahrnoval návštěvu chovatelské a inseminační stanice a mlékárenského provozu. Myanmarští podnikatelé měli též možnost seznámit se s nabídkou technologií pro zpracování mléka.

Členové delegace projevili zájem zejména o trvanlivé mléčné výrobky a komodity, technologie pro primární zpracování mléka pro malé producenty a možnosti zajištění kvality chovů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rangúnu (Myanmar). Autorka: Renata Brandstätterová, obchodní radová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek