Incomingová mise z Chile na téma pivovarnictví

16. 10. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Ve dnech 3. až 6. října 2017 se uskutečnila incomingová mise, která měla za cíl představení českého potenciálu v oblasti technologií a surovin. Projekt ekonomické diplomacie připravilo Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo zemědělství a Smíšená obchodní komora Česko-tichomořská aliance.

Program dvacítky chilských podnikatelů (především majitelů minipivovarů z celého Chile) zahájilo jednání B2B s českými protějšky na Ministerstvu zemědělství. Poté následovala návštěva pivovaru Velkopopovický kozel a koktejl v českém stylu na Velvyslanectví Chile.

Na druhý den programu byla pro chilské kolegy připravena návštěva Chyše, kde si mohli prohlédnout úspěšný koncept minipivovaru dodaný firmou Contechin s restaurací a probrat veškeré technické detaily přímo se sládkem a vedoucím výroby technologie. Odpoledne bylo věnováno především chmelu, kde jinde než v Žatci. Chmel se v Chile zatím nepěstuje (ačkoli se jeho výsadba v okolí Valdivie plánuje) a ani se z ČR přímo nedováží. Věříme, že přímé kontakty, které byly v rámci mise navázány, výrazně prohloubí spolupráci i v této oblasti.

Třetí den naší „pivní mise“ jsme s chilskými hosty navštívili nejprve pivovar Bernard, který zaujal především technologiemi nejvyšší kvality, které používá, a také svým vynikajícím pivem. Poté už jsme se věnovali představení výrobců českých technologií Aucon, Strojtep, Nate a Pacovské strojírny. Den plný jednání byl pak zakončen v Českých Budějovicích večeří s pořadatelem mezinárodního festivalu Česká pivní pečeť.

Poslední den naší mise jsme navštívili největšího českého exportéra piva, pivovar Budvar, minipivovar Jihočeské univerzity, pivovar v Českém Krumlově a zámek Český Krumlov. Účastníci si tak odvážejí komplexní obrázek toho, co české pivovarnictví nabízí, a věříme, že bude následovat řada objednávek technologií a surovin!

Informace a fotografie poskytla Smíšená obchodní komora Česko-tichomořská aliance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek