Incomingová mise španělských dovozců zdravotních potřeb: výzva k účasti českých dodavatelů

16. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Incomingová mise španělských dovozců zdravotních potřeb: výzva k účasti českých dodavatelů Zastupitelský úřad Madrid ve spolupráci s CzechTradem Madrid pořádá ve dnech 18. až 21. září 2017 obchodní misi v České republice. K účasti na obchodní misi zveme české výrobce a dodavatele zdravotnických potřeb, kteří mají zájem vyvážet zdravotnické výrobky, technologie nebo sanitární techniku do Španělska.

Předběžný program:

  • 18. 9. Během dne – příjezd firem, ubytování
  • 19. 9.
    • 9:00–12:00 Prezentace českého zdravotnictví, obchodní příležitosti, networking. (Místo konání: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky za přítomnosti zástupců Ministerstva zdravotnictví České republiky a Asociace českých výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků)
    • odpoledne návštěva vybraného nemocničního zařízení v Praze, prohlídka některých nástrojů/ technologií v praxi
  • 20. 9. Návštěva sídla jedné ze společností Asociace českých výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (na východě země, doprava zajištěna) za přítomnosti několika společností podle oblastí zájmu – prezentace Asociace, po níž budou následovat různé tématické a obchodní diskuze
  • 21. 9. Návrat z Prahy 

Událost je součástí takzvaných Projektů na podporu ekonomické diplomacie, prostřednictvím kterých česká vláda podporuje vývoz českých výrobků, technologií a služeb.

Španělsko se jakožto stát s nejvíce stárnoucí populací v Evropě potýká s rostoucími potřebami zdravotnických výrobků, nástrojů a technologií. 

„Země dovezla v posledních pěti letech ortopedické pomůcky a přístroje v celkové hodnotě cca 4,5 miliardy euro, z toho téměř miliardu v roce 2015. Španělské firmy, ale i nemocnice či centra pro seniory, projevují stále větší zájem o dodavatele z dalších evropských zemí, kteří mohou nabídnout zajímavý poměr kvalita-cena či přicházejí s inovativními zdravotnickými produkty. Proto jsme se rozhodli navázat na úspěšný Projekt ekonomické diplomacie z loňského roku a tentokrát připravit incomingovou misi španělských distributorů a prodejců do ČR,“ uvedla zástupkyně velvyslance Zdeňka Kostik Šubrová.

Zveme české výrobce a dodavatele zdravotnických potřeb, aby kontaktovali Obchodně-ekonomické oddělení Ambasády ČR v Madridu pro bližší informace o možnostech účasti na akci.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Madridu (Španělsko). Autorka: Zdeňka Kostik Šubrová, zástupkyně velvyslankyně.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek