Incomingová mise srbských podnikatelů z rybářského sektoru v České republice

18. 10. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zemědělství (MZe)

motiv článku - Incomingová mise srbských podnikatelů z rybářského sektoru v České republice Ve dnech 11. – 13. října 2017 proběhla v rámci projektu ekonomické diplomacie incomingová mise zástupců srbských výrobců, zpracovatelů a dovozců ryb do České republiky.

Prvním bodem programu incomingové mise byla návštěva ve Výzkumném ústavu rybářském a hydrobiologickém ve Vodňanech, kde byla účastníkům mise představen nejen jednotlivá pracoviště ústavu, ale i možnosti studia rybářství v rámci Jihočeské univerzity v Českých Budějicích. Mimo jiné měli srbští podnikatelé možnost seznámit se s experimentálním recirkulačním systémem chovu ryb, který je zde provozován pro účely výzkumu.

Hlavním bodem programu však bylo B2B jednání s potenciálními českými dodavateli ryb a technologického vybavení pro chov ryb (mj. např. inovativní automatický systém krmení ryb nebo zařízení pro intenzivní recirkulační chov ryb).

Program byl zakončen účastí na výlovu největšího rybníka v ČR – Rožmberka, kde měli hosté možnost seznámit se nejen s tradicí českého rybníkářství, ale také s nabídkou dalších výrobců a prodejců rybářských technologií a potřeb, kteří se v rámci akce prezentovali.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek