Indický jih zápasí se suchem – české firmy nabízejí řešení

12. 4. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Indický jih zápasí se suchem – české firmy nabízejí řešení Státy jižní Indie a především Karnataka a Tamilnádu trpí v posledních letech palčivým nedostatkem srážek, kvůli kterému se regionu nedostává vody, zvláště v období do příchodu monzunů na konci května. Současná situace nahrává možnosti prezentovat šetřiče vody vyráběné brněnskou firmou Watersavers.

Její obchodní zástupce prezentuje v Bengalúru výrobky firmy a jedná jak s vládními činiteli, tak s developery a dalšími velkoodběrateli vody, jako jsou hotely, nemocnice nebo velké podniky.

Nedostatek vody svedl i oba státy k Nejvyššímu soudu, který rozhodl o povinnosti Karnataky upouštět vodní dílo na řece Kávéri a zásobovat tak spotřebitele a zemědělství ve státě Tamilnádu. Rozhodnutí soudu následovalo po nepokojích, které vyvolalo obyvatelstvo Karnataky ve snaze uchovat si zdroje vody pro vlastní potřebu.

Současná situace opět spěje do krizové fáze, jelikož stav vody v nádržích klesl pod úroveň, která by umožňovala naplnit příkaz soudu k upouštění 2000 kubických metrů vody za sekundu k využití ve státě Tamilnádu. V samotné Karnatace se nedostatek vody projevuje dlouhodobě v hlavním městě Bengalúru, turisty velmi navštěvovaném Maisúru a dalších 15 městech a 800 vesnicích.

Převzato z časopisu Český exportér, přílohy Hospodářských novin a týdeníku Ekonom, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechTrade.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek