Indie očekává růst HDP ve výši 7,8 % ve fiskální roce 2016-17

5. 5. 2016

  • Země: Indie
  • Datum zveřejnění: 03.05.2016

Podle tvrzení ekonomických specialistů Organizace spojených národů, Indie by měla dosáhnout ve ilustrační obrázekfiskálním roce 2016-17 ekonomického růstu ve výši 7,8 % díky opatrné fiskální politice, nízké míře inflace a reformách v některých oblastech. „Makro-ekonomická politika Indie byla obezřetná, obzvláště na fiskální straně, nicméně to mělo pozitivní dopad především na chování spotřebitelů", uvedl Sebastian Vergara, ekonomický expert Oddělení Ekonomických a Sociálních Věcí OSN (DESA).

Zpráva s názvem „The UN Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (ESCAP) 2016 Survey”, která byla zveřejněna minulý týden v úterý, odhaduje hospodářský růst Indie ve výšu 7,6 procent v roce 2015-16, a predikuje růst ve výši 7,8 % v roce 2016-17, což je největší růst v regionu i na světě.

Zpráva zdůrazňuje spotřebu domácností jako hlavní hnací motor růstu indické ekonomiky. To se odráží „v masivních aktivitách v sektoru služeb, které se týkají odvětví obchodu, financí, dopravy, komunikací, a nemovitostí“.

Pokud se týká inflace, ta se v příštím roce očekává ve výši 5,6 procent.

Zdroj: power2sme.com

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mumbai.

Tisknout Vaše hodnocení: