Indie - růst HDP

31. 7. 2017

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 31.07.2017

Indie provedla průzkum názoru respondentů o růstu indické ekonomiky mezi 220 investory a podnikateli v Indii a Singapuru. Růst HDP byl odhadován na příštích 12-18 měsíců ve výši od 6,5 % - 7,5 %. Růst v této výši bude docílen i navzdory výměny oběživa v listopadu 2016 a zavedení nové daňové reformy.

V Indii byl průzkum proveden v Mumbaí, která je centrem indického obchodu. Někteří respondenti projevili názor, že růst HDP bude navýšen až o 1 % právě díky zavedení univerzální nepřímé daně GST. Nová daňová reforma má přispět k 8 % růstu HDP v roce 2019. Zavedením nové daně má být také zajištěn vyšší výběr daně jak pro centrální účet tak i pro jednotlivé státy.

Respondenti poukázali i na negativa,která mohou brzdit růst HDP jako je orientace bankovního systému na největší podniky a stále malý důraz na podporu malých a středních podniků. Dále se investoři obávají, že vrchol objemu investic již proběhl a očekávají postupné snížení investic. Stabilizace cen komodit avšak může pozitivně ovlivnit ukazatel EBIDTA indických firem růstem až o 12 %.

Zdroj: The Economic Times 31.7.2017
Zpracoval  kolektiv pracovníků zaharniční kanceláře CzechTrade Bengalúru.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: