INDIE ZVE ČÍNSKÉ INVESTORY K ZAPOJENÍ DO PROJETKU MAKE-IN-INDIA

31. 5. 2016

  • Země: Indie
  • Datum zveřejnění: 31.05.2016
  • Zdroj: Internetový srever power 2sme

Indie láká čínské investory na příznivé prostředí a vyzývá je k účasti v programu "Make-in-Indie" pomocí kampaní a dalších stěžejních aktivit vlády na podporu dvoustranného obchodu s Čínou.

ilustrační obrázek"Budeme stupňovat své úsilí, aby naše investice v Indii byly ziskové. Musíme využít příležitostí, které vyplývají v růstu našich ekonomik," uvedl na setkání na indicko-čínském podnikatelském fóru v Guangzhou ve středu 25. 5. 2016 druhý den své čtyřdenní návštěvy Číny president pan Pranab Mukherjee.

Prezident Mukherjee by rád viděl Indii jako větší trh pro indické zboží v Číně ve snaze vytvořit rovnováhu dvoustranného obchodu, který je nyní ve prospěch Číny, řekl na fóru, kterého se zúčastnili průmyslníci a podnikatelé z obou stran.

To by šlo uvést v praxi obzvláště v odvětvích, v nichž mají obě země přirozené komplementarity, jako v případě léků a léčiv, IT a IT souvisejících služeb, a v zemědělské produkci, řekl Mukherjee a dodal: "Bylo by oboustranně výhodné, pokud by se obchod zaměřil na obousměrné investiční toky." Prezident dále poznamenal, že bilaterální obchod mezi Indií a Čínou neustále roste z 2,91 miliardy $ v roce 2000 na 71 miliard $ v loňském roce.

Provincie Guangdon, která je sesterskou provincií s indickými stíty Gudžarít a Maharaštra, se může pochlubit vysokou úrovní výrobních a jiných průmyslových odvětvích a spolu s tím i silnou exportní podporou v Číně.

Závěrem prezident uvedl, že "náš zahraniční investiční režim byl liberalizován prostřednictvím zjednodušených postupů a odstraněním překážek v oblasti zahraničních investic". Tyto reformy obnovily zájem globálních investorů v Indii. V roce 2014 došlo k nárůstu o 32 % v investicích a v roce 2015 se Indie ukazuje jako jeden z největších světových investičních cílů. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mumbai

Zdroj: Power2sme

Tisknout Vaše hodnocení: