Indonésii se daří, její ekonomika roste rychleji než česká

30. 1. 2017 | Zdroj: CzechTrade

Indonésie je zemí, která patří aktuálně k trojici zemí s nejvyšším hospodářským růstem na světě. Velký a perspektivní trh je lákadlem i pro české firmy.

Podle odhadu Světové banky zpomalil globální světový růst v roce 2016 z 3,5 na 3,1 procenta.

Jednomu z asiajských ekonomických tygrů - Indonésii se naopak podařilo zrychlit růst svého hospodářství nad pětiprocentní hranici. „Ekonomika rostla tempem o 5,18 procenta ve druhém čtvrtletí a 5,02 procenta ve třetím čtvrtletí,“ oznámil prezident Indonéské republiky Joko Widodo.

Ve 3. kvartálu roku 2016 šlo třetí nejvyšší hospodářský růst na světě po Číně a Indii.

Spolu s rostoucím HDP klesají chudoba, nezaměstnanost a také inflace, jíž se loni podařilo udržet  na 3 %, tedy na nejnižší míře od roku 2010.

Stamilionový trh s otevřenými dveřmi do Asie

Rychle rostoucí Indonésie má mimořádný potenciál. Mimo jiné i proto, že je čtvrtou nejlidnatější zemí světa, kde žije více než 230 milionu lidí. Českým podnikatelům může zároveň spolupráce s tamními partnery otevřít dveře na další asijské trhy.

„Indonésie nabízí obchodní potenciál, v jehož rámci lze obchodně expandovat na (nejen) indonéský trh, aby bylo možné plně těžit z hospodářského společenství ASEAN,“ sdělili například pořadatelé Indonéského obchodního veletrhu (Trade Expo Indonesia), který se konal loni v říjnu a jehož se zúčastnily i české podniky.

Indonéská vláda i v roce 2017 počítá s velkými investicemi do dopravní i telekomunikační infrastruktury, energetiky, zdravotnictví či turistického ruchu, což opět představuje velkou příležitost pro tuzemské firmy.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek