Informace pro autodopravce směřující do Uzbekistánu

27. 8. 2012 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

MZV upozorňuje české autodopravce, že pro přepravu nákladů a osob na území Uzbekistánu nebo z území Uzbekistánu musí být český autodopravce vybaven příslušným písemným povolením.

Vyplývá to z Dohody mezi vládou ČR a vládou Republiky Uzbekistán o mezinárodních přepravách cestujících a nákladů silniční dopravou.

Od 1. srpna 2012 není možné na uzbeckých hranicích získat ani povolení pro jednorázový vjezd a je třeba si jej obstarat před nástupem cesty v České republice, konkrétně u některé z poboček ČESMAD. Povolení je platné pro rok, pro který bylo vydáno, až do ledna následujícího roku (do půlnoci posledního lednového dne). Pokud existuje předpoklad, že vozidlo tento termín překročí, je nutné být vybaven již příslušným povolením pro aktuální rok. Český dopravce si může volně zvolit trasu po území Uzbekistánu. Upozorňujeme, že povolení patří mezi žádané, ale nedostatkové relace.

Tranzit nevojenského materiálu přes Uzbekistán do Afgánistánu pro ISAF se uskutečňuje pouze po železnici, v souladu s uzavřenými smlouvami.

Tranzit vojenského kontingentu a zvláštních nákladů se uskutečňuje v souladu s uzbeckým zákonem a k vydáváním povolení pro tranzit „vojenského majetku“ je zmocněno Ministerstvo obrany Republiky Uzbekistán.

Zprávu o změně od 1. srpna 2012 najdete zde.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek