Informace z 2. ročníku Ministerské konference zemí střední a východní Evropy a Číny

13. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Informace z 2. ročníku Ministerské konference zemí střední a východní Evropy a Číny Dne 9. června 2016 se v čínském přístavním městě Ning-po konal 2. ročník Ministerské konference zemí střední a východní Evropy a Číny za účasti ministrů a vedoucích představitelů ekonomických ministerstev těchto zemí. Českou delegaci na této konferenci vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

Ministerská konference byla tematicky zaměřena na podporu obchodu a hospodářské spolupráce Číny s regionem střední a východní Evropy (SVE) a zejména pak na potenciál rozvoje ekonomických projektů v rámci iniciativy Hedvábné stezky.

Tato iniciativa přináší možnosti spolupráce v celé řadě oblastí, jako jsou věda a výzkum, technologie a inovace, zdravotnictví, letectví, strojírenství, cestovní ruch, vzdělávání, zemědělství a regionální spolupráce.

Ve svém vystoupení náměstek ministra J. Havlíček prezentoval připravenost českých firem účastnit se celého spektra projektů v rámci této iniciativy a využít tak svého know-how zejména v oblasti výstavby infrastruktury, energetických sítí, letectví či ochrany životního prostředí.

Souběžně byl v Ning-po za české účasti organizován seminář o rozvoji investic mezi SVE a Čínou. Česká delegace rovněž navštívila veletrh „China–CEECs Investment and Trade Expo“, na kterém bylo zastoupeno 19 českých firem.

Jiří Havlíček se při této příležitosti sešel se svým čínským protějškem, náměstkem ministra obchodu ČLR Čung Šanem, s nímž zhodnotil dosavadní spolupráci a prohlubování česko-čínských vztahů.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek