Informace z 2. zasedání Mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci mezi ČR a Moldavskem

21. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Mezivládní komise vznikla na základě Dohody o hospodářské a průmyslové spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Moldavské republiky podepsané 22. května 2014 během státní návštěvy prezidenta ČR v Moldavsku a nahradila tak původní Smíšenou komisi. Jednání Komise se uskutečnilo v Praze ve dnech 18. a 19. října 2016.

Foto ze zasedání Mezinárodní komise ČR-MoldavskoPrvní den, tedy 18. října v úterý, se uskutečnilo v rámci zasedání mj. Česko-moldavské business fórum, jehož se zúčastnilo téměř 20 českých podnikatelských subjektů. Fórum uspořádalo MPO ČR ve spolupráci s moldavskou agenturou pro podporu exportu a investic MIEPO a s Velvyslanectvím Moldavska v ČR.

Hlavním tématem fóra byla podpora investičních projektů z obou stran. V tomto duchu se také neslo vystoupení zástupců MIEPO a z české strany agentury CzechInvest. S projektem průmyslových parků a volných ekonomických zón pak vystoupili zástupci Moldavska (Raut Industrial Park, FEZ Balti).

Druhý den 19. října ve středu se uskutečnilo závěrečné Plenární zasedání, kde české straně předsedal náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl. Moldavskou stranu vedl náměstek ministra hospodářství pan Vitalie Iurcu. Oba spolupředsedové zde podepsali závěrečný Protokol, ve kterém se odrazila spolupráce na bilaterální úrovni za uplynulý rok od posledního, tedy prvního zasedání.

V rámci Plenárního zasedání bylo také podepsáno memorandum o porozumění mezi Českým metrologických institutem (ČMI) a Národním metrologických institutem Moldavska.

Fotografie poskytnuta MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek