Informace z 3. zasedání Česko-indické pracovní skupiny pro spolupráci v těžkém strojírenství

1. 12. 2015 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Informace z 3. zasedání Česko-indické pracovní skupiny pro spolupráci v těžkém strojírenství V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu IESS v indickém Mumbai se dne 24. listopadu 2015 konalo 3. zasedání Česko-indické pracovní skupiny pro spolupráci v oblasti těžkého strojírenství. V závěru jednání, podepsal vedoucí české delegace, náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba a státní tajemník Ministerstva těžkého průmyslu Indie Rajan S. Katoch Protokol o spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva těžkého průmyslu Indie v oblasti těžkého strojírenství.

Cílem tohoto dokumentu je podporovat vzájemnou průmyslovou spolupráci a účast českých firem při výstavbě a rozvoji kapacit těžkého strojírenství v Indii. Jednání se zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, českých strojírenských firem, České exportní banky a velvyslanectví ČR v Dillí. Jako prioritní projekt současné spolupráce obě strany označily dodávky českých strojů, zařízení a technologií pro modernizaci strojírenských závodů koncernu HEC Ranchi, který byl vybudován tehdejším Československem v 60. létech minulého století.

Delegace MPO rovněž navštívila Ránčí, hlavní město indického státu Džarchand. Vedoucího delegace J. Kolibu přijal premiér Raghubar Das, a státní tajemník pro urbanistiku Arun K. Singh. Předmětem jednání byla nejen budoucí spolupráce ve strojírenství, ale i možnosti účasti českých firem při rozvoji dopravní infrastruktury a ochraně životního prostředí v oblasti východní Indie. V průběhu návštěvy Ránčí navštívil J. Koliba v doprovodu velvyslance ČR v Indii M. Hovorky provozy Heavy Industry Engineering Ranchi a setkal se s vedením tohoto významného indického strojírenského koncernu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek