Informace z akce Destination Europe v USA s prezentace R&D příležitostí v ČR

26. 10. 2015 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Dne 16. října 2015 se v Chicagu uskutečnila prezentace vědeckých a výzkumných příležitostí v Evropské unii, kterou v USA pod názvem „Destination Europe“ pořádá již deset let Evropská komise. Akce v letošním roce poprvé zavítala do centra amerického Středozápadu. Poprvé také byla mezi sedmi zeměmi, které v půlhodinových slotech prezentovaly své výzkumné kapacity a programy finanční podpory pro spolupráci se zahraničními partnery, Česká republika.

Za ČR prezentoval R&D příležitosti vedoucí GK Bořek Lizec. ČR se spolu s dalšími členskými zeměmi prezentovala také národním stánkem. Zástupce Delegace EU ve Washingtonu James Gavigan představil program Horizon 2020 jako nejvýznamnější mezinárodní program v oblasti výzkumu a inovací na světě a ústřední nástroj pro podporu spolupráce evropských a amerických vědců.

Zájem účastníků získala také prezentace zástupců EK z Bruselu Louise Byrne a Paula Harrise na téma „Marie Skłodowská Curie Actions“, která představila tři způsoby, jak se zapojit do tohoto programu podpory vysílání amerických vědců do Evropy:

  • přihlášením na volná místa v konkrétních výzkumných programech,
  • získáním individuálního „fellowshipu“,
  • vstupem do konsorcia evropských vědců pro výměnu pracovníků mezi USA a EU).

S možnostmi podpory European Research Council (udělované na základě přístupu „zdola nahoru“ mladým i etablovaným vědcům v jimi identifikovaných oblastech) seznámil účastníky José Labastida. Nabídku programu EURAXESS (poskytujícímu podporu vědcům směřujícím do evropského výzkumu) přiblížila Viktoria Bodnarova, Euraxess-Links North America. Dalšími zeměmi, které představily své R&D příležitosti, byly Německo, Litva, Švýcarsko, Švédsko, Polsko, Francie a Turecko. Celodenní akce byla zakončena recepcí.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Chicagu (Spojené státy americké).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek